Шапка

3-4 квітня у Києві відбувся національний форум «Реформування старшої профільної середньої освіти (академічні ліцеї)»


До участі у цій освітянській події були запрошені представники 25 закладів загальної середньої освіти, серед яких і представницька команда КЗ «Чернігівський обласний науковий ліцей» Чернігівської обласної ради.

До складу делегації ліцею увійшли директорка Ганна Коломієць, психологиня Наталія Нудьга, учителька англійської мови Ніна Сібіль та учениця 10 класу, членкиня парламенту Ангеліна Попелюх.

Із 2025 року у цих закладах освіти має розпочатися пілотування реформи, яка ставить за мету індивідуалізувати освіту в старшій школі, забезпечити свободу вибору та наблизити її до потреб кожного учня та учениці.
Також у заході взяли участь представники державних та громадських організацій, бізнесу та міжнародних шкіл-партнерів.
 
Головними завданнями цього форуму були:
✅Ознайомити майбутні пілотні школи й інші зацікавлені сторони з ідеями та концепціями реформи старшої профільної середньої освіти (академічні ліцеї).
✅Визначити можливості й виклики для реалізації ідей та концепцій старшої профільної середньої освіти (академічні ліцеї) в українському контексті, зокрема з новим курсом «Особистісний розвиток і добробут», проєктним навчанням, консультуванням та розвитком кар’єри, вибором учня, розробленням навчальних програм на базі шкіл і професійною співпрацею вчителів.
✅Створити спільне бачення успішного впровадження реформи, підтримки та структур, які будуть потрібні, а також ролі й обов’язків МОН, шкіл, міжнародних шкіл-партнерів, експертів та організацій громадянського суспільства.
✅Побудувати ефективне партнерство та співпрацю між пілотними школами й міжнародними школами.
 
У перший день форуму робота освітянської спільноти була сфокусована на знайомстві з цілями реформи профільної середньої школи, обговоренні нових концепцій та методологій, обміні міжнародним досвідом впровадження старшої профільної школи.
Другий день став гарним майданчиком для групової роботи, під час якої учасники та учасниці заходу могли подискутувати про можливості та виклики процесу реформування профільної середньої освіти, напрацювати ідеї та нові підходи.
Запис форуму можна подивитися на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України та на сторінці події у Facebook.
Захід був проведений Міністерством освіти і науки України за експертної підтримки Організаціі‌ економічного співробітництва та розвитку та організаційної підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».