Шапка

У ЧОНЛ триває Тиждень науки у природничій освітній галузі "Магія STEM - коли Наука об'єднує"


Цей тиждень про інтеграцію, колаборацію й коворкінг - окремих людей, спільнот та галузей знань. Тож, протягом часу реалізації ініціативи учні й учениці ліцею встигли:

  • Провели STEM дослідження "Ми те, що ми їмо" й дізналися, які хімічні речовини надають специфічного запаху кропу чи ванілі, або хто надає кольору куркумі. А під час наукового моделювання створили 3D клітини з підручних матеріалів. Круглий стіл "У пошуках наукової істини" об'єднав учнівство навколо досягнень науки задля миру й розвитку (учитель Світлана Кирієнко).
  • Наукова лабораторія "Omne vivum ex vivo, або як забезпечується неперервність життя" відкрила учнівству мікросвіт: усе живе з клітини й наука довела цю просту істину! Під час дискусійного клубу "Наука і світ глобальних викликів" ліцеїсти й ліцеїстки прогнозували майбутнє, спираючись на оптимістичне вчення Володимира Вернадського й його віру в силу розуму людства (учитель Антоніна Федорченко).
  • Зіграли в пізнавальну вікторину "Наука хімія і повсякденне життя" і дізналися, до складу яких речей щоденного вжитку входять мелене скло і кістковий клей, хто зумовлює запах цибулі і який отруйний газ має лікувальні властивості (учитель Анджела Бутко).
  • А ще наші науковці й науковиці створюють радіовипуски про науку, активують перерви з допомогою відео "Цікава наука" і роблять свої великі і маленькі наукові відкриття.