Шапка

«РУХ РАЗОМ»


Учні та учениці з Чернігівської громади, юні науковці КЗ «Чернігівський обласний науковий ліцей»

(Лопата Іван, Тимошенко Максим, Ткаченко Ольга, Щербаков Артем, Барилюк Єлизавета, Сердюк Бажана, Міщенко Ксенія) стали учасниками спортивного табору психологічної підтримки школярів «РУХ РАЗОМ» в рамках проєкту «Психосоціальна реабілітація та розвиток дітей, батьків та педагогів з деокупованих регіонів України».

Шість цікавих і захоплюючих днів з 30 січня до 4 лютого 2024 року на базі футбольної академії «Рух» у м.Винники Львівській області надали можливість дітям відновитися, навчитися новому та відпочити в складних умовах воєнного часу.

Кожен день для учасників був насиченим, цікавим та енергійним з активацією, з мотивацією, з тренуваннями на професійному спортивному полі, під керівництвом фахових тренерів (тренер п. Сергій Цвєтков), заняттями в сучасних аудиторіях, новими знаннями з спортивної тематики, ігор у футбол, теніс, переглядом фільмів, які на прикладах видатних футболістів навчали як досягати своєї мети по життєвому шляху.

Учасники табору мали можливість відновлювати психологічний стан свого здоров’я при використанні методів мандалатерапії, (один з напрямків атр-терапії), який проводила кандидатка біологічних наук – п. Світлана Потоцька. Це природний та радісний спосіб поліпшення емоційного стану, зняття напруги, вираження емоцій, який сприяє розвитку творчості, художнього й духовного самовираження у дітей. Учні під музику природи займалися малюванням із створення «Своєї Мандали». Робота з мандалами допомагає дитині: гармонізувати внутрішній стан; створювати і реалізовувати свої наміри і цілі; розкривати свої творчі здібності; навчитися пізнавати себе; гармонізувати внутрішній світ; наповнювати себе позитивними емоціями та ін. Також учні табору під час ігор «Сталий розвиток – вивчай та досягай», «Безпечна громада» оволоділи компетентностями щодо розвитку територій, громад та зелених міст України.
Цікавою родзинкою для учасників було відвідування міста-Лева та захоплюючої екскурсії по м. Львів від п. Ігоря Бараняка.
Кожного вечора учасники створювали інформаційні плакати «Дерево сподівань та результатів», спілкувалися у дружньому колі та ділилися думками, досвідом, відвідували виставку «Велетнів», каталися на ковзанах, лижах, насолоджувалися природою та ландшафтними композиціями та ін.
Висловлюємо вдячність Центральній агенції з управління проєктами Литовської Республіки, Фонду з розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги Литовської Республіки, громадській спілці «Центр сталого розвитку та інновацій», координатору проєкту пані Олені Віноградовій, Програмі малих грантів ПРООН/ГЕФ та координатору партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку» пані Марині Дяченко.