Шапка

Експедиція учнівства ЧОНЛ #ЛІШ2024 “Золотий байт” підходить до завершення


6 червня - насичений день, пронизаний містичними нотками.

Локальний етнос Карпат, гуцули сформували цікаву, містичну і таємничу систему вірувань, що наповнює їх гірський край особливою самобутньою атмосферою. Потойбічні карпатські істоти можуть шкодити чи допомагати людям, заважати їм вийти з лісу чи заманювати в трясовину… Якщо Ви збираєтесь в Карпати, краще дізнайтеся, хто є хто в гуцульській демонології — про всяк випадок. 
Відвідали музей народного мистецтва в селі Яворів, де долучилися до створення ліжників (це бавовняне ткане покривало, яке завжди присутнє у всіх традиційних святах Гуцульщини та Буковини).
Набираючи повні легені повітря, відчули, як складно без підготовки осилити трембіту.
Відвідали Український Стоунхендж. “Терношорські скелі” — одні з найбільших природних скульптур в Україні. Вік скель кілька десятків мільйонів років. Утворилися вони на дні Сарматського моря за часу глибокого палеоліту.
 
 
За припущеннями науковців, «Терношорська Лада» — це стародавнє святилище. Згідно з дослідженнями проф. Миколи Васильовича Кугутяка, святилище складається з чотирьох скельних комплексів, а саме: 1) кам'яний круг; 2) фалічний камінь і хтонічний ящур; 3) антропоморфна фігура; 4) чашні камені, символи і зооморфні образи.
Насамкінець нашої денної подорожі, відвідали особливу Екоферму - вона одна єдина в Буковині, яка спеціалізується на розведенні кіз, сироварінні, зберігаючи давні традиції.
Неймовірний день, наповнений містичністю, колоритом, неповторністю.
ПРОДОВЖЕННЯ БУДЕ….
До Вашої уваги наш онлайн гід літньої школи "Золотий байт"