Енергозбереження (або енергоконсервація) стосується зменшення споживання енергії за рахунок використання меншої кількості електроенергії.
День енергозбереження був створений у 2008 році. На той час до проєкту долучилися 20 країн, у зв’язку із чим свято набуло статусу міжнародного.
Починаючи з 2010 року, в Україні існує Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. Саме існує, адже діє вона весь цей час несистемно й фрагментарно. Але попри це має успіх серед українців і отримала неформальну назву «теплі кредити».
Учнівство проєктної групи ЧОНЛ (10-Б класу природничо-математичного профілю) активно долучається до вивчення енергоефективності закладу освіти, розраховує показники та розробляє рекомендації щодо впровадження.
І допомогти вберегти енергію здатен кожен. Для цього потрібно відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами. Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо. Встановлення приладів обліку. І, звісно ж, волонтерство.
Пропонуємо молоді долучитися до «відкритого мікрофону» та написати в коментарях, прикріпити фото:
«Як я долучаюся до збереження енергії у побуті (а, можливо, й у великих проєктах)?»
Долучімося разом до збереження природних ресурсів та економії енергії!
Виконала проєктна група «Еко-інформ» 10 класу природничо-математичного факультету (Радченко Карина, Савенко Вероніка, Ребенко Антон). #МолодіжнийКліматичнийЦентр, який створений при реалізації проєкту ПРООН-ГЕФ ПМГ «Розвиток спроможності Молодіжного кліматичного центру та нові можливості для сільської молоді», координує діяльність Світлана Потоцька, кандидатка біологічних наук, методистка #ЧОНЛ