Головна » Статті » ЗМІ про ліцей

ВЧИСЬ ВЧИТИСЯ!
Джерело: Освіта Чернігівщини (№5), вересень 2004 р.

Ми – представники покоління, якому довелося жити в нову епоху, епоху, яка дозволяє вибирати майбутнє серед безлічі його варіантів.

Світ наших дітей вже не буде схожим на світ попередніх поколінь, але майбутнє все-таки залежатиме від їхньої здатності розуміти й сприймати нові концепції, робити правильний вибір, а також навчатися і вміти адаптуватися до швидкозмінних умов протягом всього свого життя.

Перед нами стоїть жорстка альтернатива: для тих, хто володіє новими знаннями, світ наповнюється безмежними можливостями, а для решти – стає руїною безробіття, бідності.

XXI ст. почалося з перевершеної динаміки розвитку цифрової мережі. Різноманітні дисципліни об'єднуються віртуальними світами, з'явилися віртуальні наставники, віртуальні лабораторії, які працюють в режимі онлайн. Цифрові бібліотеки дають можливість ознайомитися з останніми дослідженнями в області науки, техніки, бізнесу.

Стрімкий розвиток не полишив і системи освіти. Хто встигне вскочити в потяг зі знаннями, той встигне на побачення з самим життям.

Як зробити процес здобуття знань ефективним, раціональним, таким, який би приносив задоволення? Про це знають в обласному педагогічному ліцеї при Чернігівському державному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Наша розмова з його директором Г.В. Коломієць.

– Ганно Василівно, сьомий рік поспіль ліцеїсти в серпні, перед початком занять, відвідують табір "Юний хімік", що в Седневі Чернігівського району. З якою метою проводяться такі збори, як ставляться до них діти?

– В 1995, 1996 роках ліцей започаткував так звані літні інтелектуальні школи, під час яких діти мали змогу відпочивати і навчатися. З того часу загальноліцейні збори стали традиційними. Між дітьми встановлюються тісні психолого-емоційні зв'язки. Збори проходять в аурі доброзичливості, хорошого настрою.

– А як пройшов збір цього року?

– В цьому році збір був спрямований на ефективність, раціональність навчання. Адже сучасна школа нічому не вчить – учень вчиться сам. Школа лише може допомогти у навчанні, створити для цього всі необхідні умови. Діти повинні знати свої психологічні особливості, щоб врахувати їх під час навчання. Ось чому цього року в ліцеї була організована робота, спрямована саме на самопізнання. Діти дізналися про тип свого інтелекту, про характер свого мислення, про право-лівопівкульні організації процесу мислення. На зборі їм запропонували сучасні педагогічні технології» вибудували з урахуванням розвитку мережі Інтернет, комп'ютерної техніки, сучасних досягнень психологічної науки.

Для проведення заходу було запрошено близько 20 педагогів-майстрів з Києва, Лондона, Чернігова, Черкас, Седнева. Це в основному викладачі вузів, вчителі, працівники інститутів післядипломної педагогічної освіти, актори, волонтери.

Програма збору була досить насиченою. Крім того, що працювало 13 майстер-класів (серед яких – "Вивчення англійської мови", "Активне раціональне читання", "Комп'ютер і я", "Природа мудріша за нас" і т. д.), діти мали нагоду пройти "курс підготовки" на станціях: "Ігрова", "Етикету", "Пісенна", "Хореографічна", "Літературна", а також займалися самопізнанням на станціях: "Типи інтелекту", "Мислительні процеси", "Діагностика типу мислення".– Захід відомий своїми доброчинними акціями. Розкажіть, будь ласка про це детальніше.

– Цього літа благодійна акція була спрямована на першокласників і педагогів-ветеранів, які вже не працюють в школі. Ліцеїсти поділилися з першокласниками своїм досвідом навчання, а ветеранам запропонували допомогу нa присадибних ділянках, поздоровили їх з Першовереснем, подарували солодощі. Ще одна акція – це "Козацька церква". Вона посприяла початку реставрації будівлі козацької церкви. В 2001 році діти написали листа на ім'я Президента з проханням допомогти у відбудові пам'ятки, їх підтримали архітектори, поети, жителі селища.

– Які плани на майбутнє?

– Випускники ліцею мають значно кращу підготовку за рахунок того, що заклад працює за технологічно чітко вибудуваною системою, навчальний процес максимально педагогізований (викладачі вчать дітей вчитися).

Ми маємо потужний кадровий потенціал для того, щоб створити школу передових педагогічних технологій, які б навчили вихованців вчитися по-новому. Плануємо зробити все, щоб учні стали самостійними, впевненими в собі, творчими "менеджерами свого майбутнього".

– Дякую за розмову. Завжди приємно спілкуватися з мудрим, талановитим керівником, який тримає руку па пульсі часу. В чому ви вбачаєте успіх і що б хотіли побажати колегам, учням, батькам в новому навчальному році?

– Успіх – це вміння створити команду, працювати в ній і цінувати людей. Робіть усе з любов'ю. Все, що зроблене з любов'ю - прекрасне.

Розмову вела О. МАРЧЕНКО
Категорія: ЗМІ про ліцей | Додав: tkachenko (27.09.2013)
Переглядів: 980 | Теги: ліцей, стаття, минуле, ЧОПЛ, ЗМІ | Рейтинг: 0.0/0