Головна » Статті » ЗМІ про ліцей

Сторінками ліцейної слави

19 жовтня увесь світ відзначає Міжнародний день ліцеїста. Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді напередодні святкування своєї 20-ї річниці з дня народження вітає тих випускників ліцею, які відзначають у 2013 році свої визначні події.

Про більшість із таких подій ми дізнаємося або з уст самих випускників, або ж із місцевих ЗМІ, що радує Ліцейну родину надзвичайно. Адже ми пам’ятаємо, що «Будь-яка школа славиться не числом, а славою своїх учнів».

Ми вітаємо випускника ліцею Миколу Силенка у святковий день усіх ліцеїстів одразу з двома подіями. По-перше, із посадою голови Городнянської РДА (розпорядження Президента України Віктора Януковича від 27 червня 2013 року). А ще з народженням його родини. До того ж, обраниця Миколи – теж випускниця ліцею Тетяна Дятел. Тож, з’явилася ще одна ліцейна сім'я. Весілля відбулося у суботу, 5 жовтня. Найкращий подарунок до Дня вчителя, чи не так?

Про Наталю Смаль та її світове визнання Ліценія знає давно. Адже не так давно ліцей закінчила сестра Наталі Ярослава, та й сама спортсменка неодноразово відвідувала свою альма-матер, проводячи зустрічі з ліцеїстами як на традиційних зборах «Натхнення», та к і протягом навчального року загалом. Сьогодні ж ми вітаємо Наталію зовсім з неспортивними подіями. Наталія встигла вийти заміж, народити сина і вже готується до участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жаенйро. Первісток Наталії народився 4 вересня. Ми вітаємо молоду родину з такою визначною подією у вашому житті!

Дмитро Валерійович Ткаченко та Оксана Миколаївна Волкович знайомі усім у різних амплуа. Комусь – як вожаті Діма та Оксі, а випускникам ліцею останніх трьох років – як суворі вчителі математики та історії відповідно. У Міжнародний день ліцеїста ми вітаємо їх зовсім не з педагогічними досягненнями чи нагородами. У Дмитра народилася донечка Катруся, а в Оксани – Мілана. Щасливі батьки зайняті вихованням уже власних дітей. Із цим ми вас і вітаємо.

А насамкінець як не згадати усім уже знайомі слова:

Не вмієм жити просто так,
Ми можем тільки чимось жити.
Кохати, мріяти, творити,
Щоб слід залишив кожен день прожитий,
Життя щоб мало сенс і смак.

Так, ці слова – про нас. Ці слова – для нас. Саме вони нагадують усім нам – ми особливі!


Наталія Смаль народила синочка!

4 вересня Чернігів облетіла радісна звістка - чемпіонка світу із самбо, чотирикратна чемпіонка Европи із самбо, призерка Чемпіонату Європи із дзюдо, учасниця двох Олімпійських ігор (в Лондоні і Пекіні), наша землячка 30-річна Наталія Смаль (на знімку) народила первістка!


— Це правда, — при зустрічі підтвердила молода матуся. — У середу, о пів на дев’яту вечора, з’явився на світ наш Антошка. Вага — 3 780, зріст- 55 сантиметрів. Народжувала я у Чернігівському міському пологовому будинку. На пологах був мій чоловік — 26-річний Назар Стрикиця. Якби не він, не знаю, як сама б витримала! Чоловік і підтримував, і заспокоював. Пологи пройшли без ускладнень, я була вдома вже у суботу, 7 вересня. Наступного дня мене прийшов вітати мій тренер Анатолій Маркін з родиною. Він для мене і друг, і наставник, і другий батько.

Наталія каже, що вони з чоловіком обоє мріяли про синочка. Але зупинятися на одній дитині не збираються — років за п’ять планують народити дівчинку.

— Треба нам ще й Ганнусю, — долучається до розмови мати Наталії, 52-річна Ольга Смаль. Вона на кілька тижнів переїхала із Броварського району Київської області до дочки, щоб допомагати з малюком.

— Ні, ще рано, — сміється спортсменка, — та й Ганнусею дочку навряд чи назвемо. Буде в нас Єва. Але нехай спершу Антон підросте. До того ж я планую вже за два місяці приступити до тренувань. У 2016 році буде Олімпіада у Ріо-де-Жанейро! Треба готуватися, адже я планую повернутися у великий спорт. Мама нам зараз дуже допомагає. Показує, що і як треба робити, — говорить Наталія. — Ми з чоловіком вчилися Антона сповивати, памперси йому міняти. А вчора (9 вересня. — Авт.) удвох із Назаром вперше купали сина. Антон — копія чоловіка! Назар тепер сміється: «Ну це ? точно мій син, не від турка». Він так жартує, бо незадовго до того, як завагітніла, я була на змаганнях у Туреччині. Чоловіку мене чорнявий і смаглявий, тільки очі світлі, зелені. Тому став «підколювати» мене, мовляв, якщо народиться ди тина зі світлими очима — тоді точно від нього. Зараз усі найближчі родичі, які бачили Антона, в один голос стверджують, що він у Назара вдався. Я, звичайно, погоджуюсь, бо мені це в радість. Почуваюся просто чудово, щастя аж зашкалює! Головне для мене - щоб малюк ріс здоровим, а в тому, що він, як і я, виросте спортсменом, не сумніваюся!


Наталія Федосенко, тижневик "Гарт" №37 (2634) від 12 вересня 2013
Николай Силенко, глава Городнянской районной администрации, на свадьбу позвал 100 человек

В субботу, 5 октября, в Черниговском РАГСе женились 31-летний Николай Силенко, глава Городнянскои РГА, и 20-летняя студентка четвертого курса физико-математического факультета Черниговского национального педуниверситета Татьяна Дятел. Оба из села Конотоп Городнянского района. Встречались около трех лет.


В 10.20 к РАГСу со стороны Красного моста подъехал свадебный кортеж из пяти машин. Первая, как полагается, черная — для жениха. Вторая — белая — для невесты. Обе машины были украшены белым и малиновым фатином, цветами. Вышли жених со свидетелем — другом и коллегой 34-летним Владимиром Криволапом, начальником управления труда и социальной защиты населения. И невеста со свидетельницей — одногруппницей 20-летней Мариной Пирко.

Николай был в строгом черном костюме на две пуговицы. Таня в белом пышном платье с гипюровыми бретелями, расшитой юбкой и такой же фатой. Пара смотрелась по-столичному. Платье Таня, говорит, выбирала вместе с подружкой. Купила итальянское, в черниговском свадебном салоне «Венец». Чтобы навести красоту, ей пришлось встать в 4 утра. Прическу и макияж делали черниговские мастера. Затем невеста ехала назад в Конотоп, где из родительского дома, как и положено, ее выкупал жених.

Невеста и жених сразу пошли фотографироваться. Ведь до церемонии еще больше получаса. Гости ждали возле РАГСа.

Во время фотосессии Николай нежно обнимал Татьяну. Девушке было явно нежарко в открытом платье. На улице пасмурно и не больше 10 градусов. Но она улыбается и покрепче прижимается к жениху.

Родители жениха и невесты тем временем, как и положено, в свадебных хлопотах: встречают гостей, вспоминают, не забыли ли чего. Без пяти минут сваты дружно общались, улыбались. Видно, отношения у них хорошие.

У 62-летнего Федосия и 51-летней Ольги Силенко Николай — единственный сын. Федосий Николаевич работает директором Великодырчинской школы Городнянского района. Ольга Ивановна — там же учителем.
У родителей невесты 43-летних домохозяйки Натальи и строителя Григория ДЯТЛОВ есть еще младшая дочь Светлана.

— Довольны зятем?

— А как я не буду рад? — улыбается Григорий.

— В гости к вам приезжает? Картошку копать помогал?

— В гости ездит. Хотя последнее время не так часто. Работа у него. А картошки у него и своей хватает, но нам помогал, — смеется будущий тесть.

— Подарки дарит? — спрашиваю уже у Натальи Иосифовны.

— Конечно.

— Я всем доволен.

Танюша работящая, приветливая, — отзывается о будущей невестке Федосий Николаевич.

— Что детям на свадьбу подарите?

— Я им уже все подарил. Свое благословение, например.

Среди гостей был дядя Николая Федосиевича мэр Городни 59-летний Андрей Богдан. Он приехал на свадьбу племянника сразу после отдыха в крымском санатории «Мисхор». Молодоженам подарил самое необходимое — деньги.

Ровно в 11 молодые и гости поднялись на второй этаж.

— Вы скажете, когда рушник стелить? — волнуясь, просит свадебного распорядителя свидетель.

Расписывали Силенко в розовом зале (по местным приметам — ждать молодоженам девочку). Торжественную церемонию проводила Наталья Иванцова, начальник отдела регистрации актов гражданского состояния Регистрационной службы городского управления юстиции.

Первым на рушник стал Николай — ему, по обычаю, и быть главой семьи. Молодожены обменялись кольцами, поздравили друг друга поцелуем, выпили шампанского, их руки в знак крепкого брака обвязали рушником, вручили свидетельство о браке. Татьяна тоже стала Силенко.

Первой, растроганная церемонией, расплакалась родная сестра невесты Светлана, а после поклона родителям плакали уже все: мамы, папы и сами молодожены.

Поздравить молодоженов с букетом роз пришел бывший городнянец Александр Шанойло, заместитель губернатора по вопросам агропромышленного развития.

— Где проведете медовый месяц? Поедете в путешествие? — спросила у Николая и Татьяны после росписи.

— Никаких путешествий. Работа не отпускает, — улыбнулся жених.

После росписи и фотосессии молодожены и гости направились в городнянский ресторан «Жеведа». На свадьбу позвали сотню гостей. Жить молодая пара тоже планирует в Городне.

Марина Забиян, еженедельник "Весть" №41 (571) от 10 октября 2013
Категорія: ЗМІ про ліцей | Додав: tkachenko (18.10.2013)
Переглядів: 1311 | Теги: стаття, минуле, ЗМІ | Рейтинг: 0.0/0