Головна » Статті » ЗМІ про ліцей

Сільська молодь Чернігівщини прагне якісної освіти
Джерело: сайт газети Високий Вал, 04.01.2007р.

У розпал новорічних канікул, з 3-го по 5-е січня, викладачам та учням Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді не до відпочинку. У них відбувається відповідальний захід під назвою „Збір „Інтелект”. На перші оглядини навчального закладу і перше тестування з усіх куточків області з’їжджаються учні 9-х класів з батьками. Це – потенційні ліцеїсти.

- Подібний збір ми проводимо п’ятий раз, - розповідає директор ліцею Галина Василівна Коломієць. – Найпершого разу до нас прибуло 15 сільських дітей, а нині їх уже 54. Найкраща реклама – це наші справи і наші випускники.

Суть збору полягає в тому, щоб зарані (за півроку до вступних екзаменів) сільські діти ознайомилися з рівнем ліцейських вимог і з допомогою спеціальних тестів оцінили власні знання, а відтак би мали час і змогу „підтягнутися”. Наступним кроком у підготовці до вступу в ліцей будуть заочний і очний тури олімпіад. А в липні – вступні екзамени. Сільські діти мають можливість обирати для навчання один з трьох профілів: математичний, гуманітарний або природничий. По закінченні навчання в ліцеї сільські діти вступають не лише в педагогічні вузи.

- За 14 років життя ліцею виховано 1212 випускників, які навчалися і навчаються в більше ніж 30-и вузах України, -- продовжує розповідь Галина Василівна. – Наші діти є студентами Харківської та Одеської юридичних академій, Тернопільського медуніверситету, Києво-Могилянської академії, а в стінах Київського національного університету вже є земляцтво наших ліцеїстів. Сільська молодь Чернігівщини прагне якісної освіти – це беззаперечний і приємний факт.

Спілкувалася з батьками майбутніх ліцеїстів і заступник начальника управління освіти облдержадміністрації Наталя Лещенко. Вона, зокрема, підтвердила, що Чернігівська обласна рада на 2007 рік навіть збільшила фінансування ліцею для сільських дітей. Тому кількість місці не скорочується: по кожному з трьох названих профілів планується набрати по 30 учнів.

Отож протягом трьох канікулярних днів учителі ліцею (та навіть їхні колеги-фанати з Києва, яким не шкода власних вихідних днів) і учні сільських шкіл області натхненно спілкувалися на мовні теми, математичні, історичні, хімічні та біологічні. А також тестувалися і знайомилися з життям і побутом майбутніх побратимів-ліцеїстів.

Як тут, напередодні Різдва, в романтичному світлі не згадати кращі традиції гоголівського і пушкінського ліцеїв?

08:14 | 4.01.2007 р. Любов ПОТАПЕНКО


Джерело: http://svoboda.fm/politics/region/185146.html
Категорія: ЗМІ про ліцей | Додав: tkachenko (27.09.2013)
Переглядів: 680 | Теги: стаття, минуле, ЧОПЛ, ЗМІ | Рейтинг: 0.0/0