Головна » Статті » ЗМІ про ліцей

Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді відвідала дружина Президента України Марина Порошенко

Міжнародний день рідної мови, 21 лютого 2019 р. ,  Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді відвідала дружина Президента України Марина Порошенко.

Вона привітала зі святом переможців Всеукраїнських і Міжнародних інтелектуальних змагань з української мови та літератури, а також поспілкувалася з учителями та науковцями області.

Марина Порошенко акцентувала, що українська мова є символом України як незалежної держави:

– Це свято для нас є дуже важливим, бо, як говорила Ліна Костенко, «нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Ми маємо пам’ятати, що створення самостійної України починалося саме з боротьби за нашу мову, адже українською мовою промовляє дух нашої Свободи.

Разом з головою Чернігівської ОДА Олександром Мисником та Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком Марина Порошенко долучилася до учнівського інтерактивного спілкування про значення рідної мови, адже як носій національної ідентичності, українська мова формує свідомість українців, вона є джерелом натхнення і запорукою сили українського народу.

Дружина Президента була вражена ерудованістю та талантами учнів, які під час зустрічі представляли Чернігівщину. Марина Порошенко подякувала школярам за їх прагнення досконало володіти українською мовою і подарувала учням на згадку про зустріч невмирущий «Кобзар».

– Вам зберігати й примножувати нашу мову – те найцінніше, що заповідав Тарас Шевченко, – звернулася до учнів Марина Порошенко і подарувала кожному на згадку про зустріч «Кобзар».

Олександр Мисник висловив вдячність Першій Леді за візит до Чернігова і також привітав всіх присутніх зі святом рідної мови.

– Освічені громадяни, рідна мова і віра – запорука сильної незалежної України, – підкреслив голова ОДА. – Маємо безцінний дар: одну з найкрасивіших мов світу. І я пишаюся тим, що наші діти, яким будувати майбутнє рідної країни, цінують і люблять свою мову.

Олександр Мисник вручив відзнаки обласної держадміністрації кращим педагогічним працівникам області за особистий внесок у зміцнення державотворчої функції української мови.

Категорія: ЗМІ про ліцей | Додав: boypravnatliya (21.02.2019)
Переглядів: 6 | Рейтинг: 0.0/0