Головна » 2017 » Жовтень » 5 » Знайомство з Катериною Білокур на День учителя
23:14
Знайомство з Катериною Білокур на День учителя

Життя і квіти Білокур та Музи Шевченка - разом з ними провели учителі Чернігівського обласного педагогічного ліцею професійне свято у неділю, 1 жовтня. Педагогічний, батьківський колективи ліцею та наші щирі друзі з Куликівщини відвідали Батьківщину славетної доньки українського народу Катерини Білокур. Оригінальні живописні роботи Народної Художниці експонуються в картинній галереї містечка Яготин, розташованого в 20 кілометрах від Богданівки. До речі, галерею розміщено у будівлі, яка є частиною колишнього палацу Репніних. Також мали змогу ознайомитись із відбудованим флігелем палацу, де написав свою «Тризну» Тарас Шевченко.

Справжнім емоційним потрясінням стали відвідини садиби Білокурів у с. Богданівка Київської області, яка стала музеєм Катерини Василівни. Окрім хати-музею, ми побачили подвір’я, де творила художниця, дерева, що є її ровесниками, і прекрасну паркову скульптуру майстрині на весь зріст. В експозиції музею все виглядає так, як і за життя Катерини Білокур: меблі, скриня, мольберт, пензлі, виготовлені з хутра хвоста пухнастого кота, тюбики фарб, етюдник, рушники… Тут знаходяться й оригінальні твори художниці, декілька репродукцій її відомих картин, фотографії, уривки з листів. На жаль, не вистачає господині хати, та вона живе у своїх картинах-дітях, з яких визирають на гостей садиби ніби живі квіти.

Ця подорож була не випадковою, адже Катерина Василівна як ніхто поважала вчителів, їхню працю, цінувала кожну можливість повчитися чогось нового. І завжди всім низько кланялася, як і ми вклоняємося тим людям, які отримали доступ до світу дитинства - нашим вчителям!


Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 176 | Додав: tkachenko | Теги: екскурсія, Білокур, художність, творчість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar