Головна » 2016 » Червень » 10 » За молоддю – майбутнє України
15:19
За молоддю – майбутнє України

9 червня за підсумками навчально-пізнавальної, пошукової роботи учнів Чернігівського обласного педагогічного ліцею у рамках літніх шкіл відбувся Міжнародний круглий стіл «Молодь і наука» за участю представників Anglia Ruskin University, учнівської, педагогічної та наукової спільноти.

В основі заявлених напрямів роботи лежали сучасні виклики екологічності держави, суспільства, людини, а також освіти та культури — відновлювальні та невідновлювальні джерела енергії, погляди світової спільноти на вирішення техногенних катастроф, перспективи використання сонячної енергії, освіта як цивілізаційна цінність, сучасна філософія етнокультури.

«Сьогоднішня молодь надзвичайно відчуває особливості розвитку і країни, і світу. І безвідносність наукових відкриттів в плані добра і зла їм треба вирішувати кожного дня і ми до цього привертаємо увагу сьогодні» - із такими словами до учасників круглого столу звернулася Ганна Василівна Коломієць, директор ліцею.

До обговорення у рамках пленарного засідання приєдналися і представники Anglia Ruskin University – Тоні Кант виступив із доповіддю «What means “Ecology?».

Володимир Личковах, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв у своєму виступі зауважив: «Проблеми культури сьогодні дуже важливі, бо як пророче говорив наш земляк Пантелеймон Куліш, «без національної культури неможлива навіть елементарна форма державності». Тому це сьогодні потрібно всім нам. Кожна людина повинна себе усвідомити як громадянина, як патріота, як українця, представника політичної нації в сучасному світі». Також професор звернув увагу на походження двох понять – екологія і культура, які є взаємопов’язаними та взаємозалежними.

Після короткої перерви для творчого розвантаження – воркшопу «Арт і я» до обговорення заявленої проблематики долучилися творчі групи трьох класів ліцеїстів, які презентували свої дослідження.Роботу круглого столу продовжили секційні засідання по чотирьох напрямках. Їх модераторами виступили провідні спеціалісти наукових галузей – Єфименко Наталія Степанівна, учитель-методист, Курмакова Ірина Миколаївна, доктор технічних наук, Баран Галина Василівна, кандидат філологічних наук, Коломієць Ганна Василівна, кандидат педагогічних наук.

Результат круглого столу один – «Екологія залежить від нас самих, і все в наших руках, щоб змінити світ», - влучно зауважила Даша Пустовойт.


Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 511 | Додав: tkachenko | Теги: круглий стіл, Екологія, енергозбереження | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar