Головна » 2017 » Квітень » 2 » XVIІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО
14:21
XVIІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО

24 березня 2017 року учні біолого-хімічного профілю: Кресс Артем, Малетич Ангеліна, Ходос Анастасія разом з методистом ЧОПЛ Литвин Катериною Андріївною брали участь у роботі XVIІ Всеукраїнської конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Українсько-європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма», що відбувся у Бучі. Девізом конференції став виголошений учнями та педагогами заклик: «Вчимося знати, вчимося робити, вчимося бути, вчимося жити разом!».

Метою даною конференції стало залучення учнів та педагогів асоційованих шкіл ЮНЕСКО до конструктивної дискусії щодо шляхів формування стійкої ціннісної парадигми, яка б стала універсальною як для українського, так і для європейського світу.

Говорити про сучасні проблеми освіти учасники конференції розпочали під час пленарного засідання, до роботи якого були задіяні як представники влади, так і освітяни. Зокрема, були заслухані доповіді доктора політичних наук, члена-кореспондента Академії політичних наук України, проректора Київського університету А. Некрича, заступника голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО С. Реви, заступника Міністра освіти і науки України П. Хобзея, національного координатора проекту ПАШ ЮНЕСКО М. Глоби.

Слід відзначити активне долучення до обговорення необхідних змін у школі учнівського контингенту. Талановита та креативна фасилітатор Наталія Чуприна провела двогодинний тренінг, під час якого педагоги дивилися на освітянські проблеми очами дітей і навпаки. Ніби нічого нового, але розмова «на рівних» змусила задуматися…

На заклик відомого педагога Дж. Робінсона будувати школу майбутнього ми теж зреагували. Так, учням було продемонстровано інноваційний метод навчання –– кейс. Серед однозначних плюсів одразу відзначу міждисциплінарний підхід, що значно розширює дитячу уяву про подію, предмет, адже ми на нього дивимося з різних боків. Принагідно відзначу роботу команди учнів Чернігівського обласного ліцею педагогічного ліцею. Діти настільки захопилися новою технологією, що вибороли диплом першого ступеню за представлений ними кейс на тему: «Евтаназія: вибір між легкою та тяжкою смертями».

Питання трансдисциплінарної освіти стало головним під час роботи науково-педагогічного подіуму. Доповідачами на ньому стали кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу культурологічних досліджень Науково-дослідного інституту українознавства МОН України Тіна Полек та кандидат історичних наук, методист Чернігівського обласного ліцею Катерина Литвин.

Таким чином, окрім семи дипломів, емоцій та радісних облич дітей, нових знайомств, ЧОПЛ отримав запрошення на вступ до асоціації шкіл ЮНЕСКО та новий «заряд» до запровадження інновацій у навчанні на місцях.Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 276 | Додав: tkachenko | Теги: ЮНЕСКО, визнання, Участь, наука, конференція | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar