Головна » 2015 » Грудень » 14 » Всеукраїнський тиждень права
15:31
Всеукраїнський тиждень права

Щороку в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права, під час якого відбуваються заходи, що спрямовані на підвищення рівня правової культури населення. Цьогоріч такий тиждень відбувся з 07 по 12 грудня. Це передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.08.15р. №871-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права».

Чернігівський обласний педагогічний ліцей із 2010 року став школою прав завдяки участі в проекті «Школа – територія прав людини». Зважаючи на це, ліцей проводить заходи правового характеру у себе в ліцеї, а також співпрацює з правозахисними організаціями міста.

Ліцейний тиждень права передбачав організацію тематичної виставки «Знай та поважай свої права» у бібліотеці навчального закладу та на інтерактивних стендах ліцею.

Учні та педагоги ліцею уже декілька років беруть участь як модератори та волонтери в організації Мандруючого фестивалю документального кіно з прав людини «Docudays UA». Цей рік не став виключенням. Відбулися кінопокази як у школах міста за участі ліцею, так і перегляд фільму «Габріель повідомляє з чемпіонату світу» для учнів ліцею. Під час обговорення учні звернули увагу та приклади громадянської активності, показаної у цьому фільмі, а також порушення прав людини. Ліцеїсти запропонували свої власні проекти для вирішення основних соціальних проблем міста – відсутності робочих місць, становища незахищених груп населення, проблеми із бездомними тваринами тощо.

У класах відбулися Всеукраїнські уроки права, у рамках яких учні обговорили права людини, права дитини, Декларації та Конвенції, де вони зазначені. А також виконували творчі проекти – презентації, зйомки відеороликів про знання/незнання громадянами міста своїх прав.

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, відбулася акція «Трибуна прав». Учні голосно заявляли про свої права, та зобразили їх у картинках, створивши своєрідну галерею прав.

На жаль, в Україні 364 дні в році усім громадянам нагадують про їхні обов’язки, і лише раз, 10 грудня, ми згадуємо про свої права. Сподіваємося, що завдяки організації Тижнів права обізнаність українців у галузі прав людини збільшиться, і дотримання прав людини стани першочерговим як з боку держави, так і кожного громадянина.Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 470 | Додав: tkachenko | Теги: Проект, тиждень права, Docudays Ua | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar