Головна » 2015 » Листопад » 16 » Вивчати, щоб зберегти - 2015
12:00
Вивчати, щоб зберегти - 2015

У середу, 11 листопада у Чернігівському обласному педагогічному ліцеї відбулася визначна подія для всіх юних хіміків і біологів. Це традиційна конференція "Вивчати, щоб зберегти" за результатами літньої практики, а також представлення МАНівських робіт ліцеїстами 2 і 1 курсу. Терпінню і насназі цих учнів можна тільки позаздрити, оскільки наукові дослідження та їх презентація потребує неабияких старань.

Ключовими словами та наскрізною ідеєю конференції став вислів ”Наша честь зробити щось для ліцею і країни”. До них приєдналися гості заходу: Бородський Олександр Юхимович, головний редактор газети «Розвиток та довкілля», Бондар Анастасія Олексіївна – представниця ГО «Екологічне майбутнє» та Синіговець Віталія Дмитрівна – очільниця відділу заповідної справи. Вони закликали нас до збереження природи, оскільки на сьогоднішній день екологічна проблема стала найбільш актуальною.

Карпенко Юрій Олександрович, кандидат біологічних наук, доцент, учитель біології у своєму виступі розповів про те, якою була практика 2015 року. Звернув увагу на її особливості, основні завдання та результати.

Своїми спогадами про Агробіостанцію поділилися з нами і ліцеїсти другого курсу: «Від АБС у нас залишилися незабутні враження», «Найкращим будильником став спів пташок», «Ми 21 рік не порушуємо традицію виїзної практики». Свої спогади вони запропонували учасникам конференції у вигляді відеофільму.

Після цього ліцеїсти представили нам свої наукові надбання. Оскільки розмір статті обмежений, ми обрали лише деякі з них.

Штефан Катерина, Комісаренко Анастасія і Титенко Юлія розповіли про «Квітковий і пташиний годинники». Карл Ліней дуже зацікавився тим, чому деякі квіти «прокидаються» вранці, а деякі ввечері? У результаті дослідження було виявлено цікаву річ – усі квіти відкриваються і закриваються чітко за графіком. Карл Ліней їх класифікував і створив «годинник». Наші ліцеїсти також його розробили. Годинник знаходиться на Агробіостанції.

Якщо говорити про пташок, можна зрозуміти, що вони теж прокидаються не одночасно. І після того, як прокинуться, починають співати. Рано вранці знаходитеся в лісі, а годинника немає - завжди зможете визначити, котра година.

Батюк Анастасія і Денисенко Аліна розповідали про забруднення повітря і згубний вплив СО на людину. Звісно, за результатами досліджень, найголовнішими забрудниками є автомобілі. Зменшити кількість СО в повітрі можна, збільшивши кількість зелених насаджень у місцях сильного забруднення.

Після завершення конференції ліцеїстам ІІ біолого-хімічного профілю вручили їхні перші наукові видання – збірку статей. Цього року вона складається аж із 100 сторінок, тож можемо впевнено сказати – два тижні практики пройшли плідно і конструктивно!

Ми вдячні всім організаторам заходу – керівнику практики Світлані Олександрівні Потоцькій, кандидату біологічних наук, вихователю ІІ біолого-хімічного профілю Конюшій Людмилі Миколаївні та усім гостям, хто доєднався до конференції заради вивчення і збереження природи.

Текст: Руслана Драгун
Фото: Горкава Анастасія, Степанова Анна
Інформаційний центр «ШТРИХ»

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 481 | Додав: tkachenko | Теги: доповідь, Екологія, природа, Ман, Вивчати щоб зберегти, конференція | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar