Головна » Останні новини / Події» Вікторина до 100-річчя від дня народження Петра Яцика
08:44
Вікторина до 100-річчя від дня народження Петра Яцика

Цьогоріч 7 липня виповнюється сто років від дня народження канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні.

Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 мільйонів доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті.

Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить тримільйонний фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П. Яциком 750 тисячам доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 мільйонів доларів.

Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро, надано його ім'я.

До речі, ліцеїсти та випускники ліцею щороку активно беруть участь у цьому конкурсі, виборюючи призові місця на міському, обласному та всеукраїнському рівнях.

Тож пропонуємо вам дізнатися більше про цю непересічну особистість, переглянувши презентації, та взяти участь в онлайн-вікторині. Це буде цікаво та пізнавально. Бажаємо успіху!

Вікторина до 100-річчя від дня народження Петра Яцика

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 99 | Додав: admin_ | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar