Головна » 2014 » Червень » 18 » Відповідальне майбутнє
17:57
Відповідальне майбутнє

Здоров’я – чи не найцінніше, що може мати людина в житті. Та й як усе цінне - воно потребує надзвичайно бережного і турботливого ставлення до себе. Саме здоров’я багато в чому визначає майбутнє... З думкою і турботою про день прийдешній 10-12 червня і був реалізований літній проект для старшокласників «Назустріч здоровому майбутньому». Його учасниками стали учні десятих класів Чернігівського обласного ліцею для обдарованої сільської молоді.

Окрім різних аспектів, пов’язаних з проблематикою здоров’я, саме питання репродуктивного здоров’я були визначені стрижневими для цього проекту. Так, протягом трьох навчальних днів ліцеїсти мали змогу відвідувати інтерактивні просвітницькі заняття з тематики репродуктивного здоров’я і планування сім’ї. Ці заняття проводилися Регіною Гусак, яка є тренером Всеукраїнської програми «Здоров’я жінок України» в Чернігівській області. У цій літній міні-школі також працювала академія здоров’я, в рамках якої відбувалися змістовні зустрічі із різними фахівцями: лікарем-генікологом, дитячим неврапатологом, лікарем-венерологом, представником громадської організації «Всеукраїнська сітка людей, які живуть з ВІЛ/ СНІД». Саме ці зустрічі сприяли розумінню учнями демографічних проблем, які існують в нашому регіоні та усвідомленню їх важливості та актуальності; розширювали інформацію з питань формування, збереження та зміцнення їх репродуктивного здоров’я; сприяли профілактиці соціально зумовлених захворювань (ВІЛ/СНІД, ІПСШ, шкідливі звички) та поширенню позитивного досвіду щодо формування культури здоров’я. Під час цих зустрічей ліцеїсти мали чудову нагоду отримати фахові відповіді на усі запитання, що їх хвилювали.

Корисними з огляду на майбутні літні канікули були фітнес-заняття, на яких старшокласникам вчителем фізичної культури презентовані різноманітні комплекси ранкової гімнастики. Також здоровим ідеям для літа був присвячений тренінг, проведений дитячим лікарем Анною Гримчак. Реалізація цих ідей ліцеїстами під час канікул має сприяти зміцненню їх здоров’я, поновленню енергії та підтриманню гарного, позитивного настрою.

Яскраве враження в учнів залишило розвиваюче заняття з елементами танцювально-рухової терапії та арт-терапії (ведуча Наталія Волинець). Адже, воно подарувало багато чудових емоцій, а головне душевну гармонію, яка на сьогодні є великою цінністю для підлітків.

Варто також відмітити зацікавленість та активну участь ліцеїстів в акціях «Назустріч здоровому майбутньому», які організовувалися для жителів м.Чернігова. Так, під час відкриття дитячого майданчика по вул. Пухова ліцеїстами був проведений флеш-моб, який пропагував «відповідальне майбутнє». Також, учасники літньої школи з просвітницькою метою розповсюджували інформаційні матеріали з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї серед молоді м.Чернігова. Особливо незабутні враження ліцеїстам подарувало спілкування з маленькими мешканцями міста під час ігротеки, організованої ними для дітей. Акції – це чудова нагода для учасників школи проявити свою турботу про змістовне дозвілля та здоров’я оточуючих.

На заключному вечорі в єдине коло об’єдналися учасники двох літніх проектів для старшокласників «Назустріч здоровому майбутньому» та «Лідер нового покоління» з відчуттями наповненості новими знаннями і враженнями та почуттям відповідальності за своє майбутнє. Адже, майбутнє твориться сьогодні.Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 907 | Додав: tkachenko | Теги: Літня школа, здоров'я, тренінг, терапія | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar