Головна » 2013 » Січень » 18 » Увага! Обдарованість!
19:18
Увага! Обдарованість!

17 січня на базі Чернігівського обласного педагогічного ліцею пройшов круглий стіл за участю небайдужих до обдарованості людей з метою поширення перспективного досвіду з виявлення, розвитку здібностей, талановитості, обдарованості, креативності.

Так, у ньому взяли участь головний редактор журналів «Практична психологія та соціальна робота» та «Обдарована дитина» Олександр Володимирович Губенко, відповідальний секретар журналу «Обдарована дитина» Олексій Петрович Кравченко, представники Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К. Д. Ушинського, адміністрація та педагоги ліцею.

Уже чотирнадцять років в Україні видаються журнали «Практична психологія та соціальна робота» й «Обдарована дитина». Це перші на терені Європи журнали, які безпосередньо присвячені методологічному і психолого-педагогічному аспектам розвитку дитячих обдарувань і талантів.

Для ліцею ця зустріч видалася надзвичайно актуальною та, беззаперечно, співпадає з основними траєкторіями його руху. Адже саме тут можна відшукати кращий досвід роботи з обдарованими дітьми, відповіді на питання,що стосуються виховної роботи, психологічного забезпечення розвитку та супроводу обдарувань.

Для структурування роботи круглого столу, учасниками був вироблений алгоритм спілкування, який вибудовувався на основі спрямування рубрик журналу «Обдарована дитина»:

  • Якою є філософія навчального закладу, що відкриває свої двері обдарованості, бачення його освітянської позиції;
  • Презентація розробок класних, урочних занять, нове наповнення предмету викладання;
  • Психологічна та соціальна служба ліцею;
  • Батьківська позиція задля взаємообміну думками, проблемами, запитами;
  • Дитяча творчість в усіх її проявах.

Особливе зацікавлення у ході спілкування у гостей викликали освітні творчі проекти через призму позиціонування ліцею як Екошколи. Так, проект «Паростки екологічної надії» з еколого-краєзнавчими практиками, написанням наукових робіт, агробіостанцією ліцею набув особливого резонансу серед учасників.

Справжнього ажіотажу набула презентація роботи Ліцейної Академії Наук «ВЕДІ» дійсним її президентом – Іваном Бараном. Не дивує, знаючи професійну спрямованість гостей, їх зацікавленість психологічною підтримкою, підготовкою з риторики та наукової етики майбутніх докторів наук ЛАН, у подальшому – учасників різних рівнів конкурсів робіт МАН, інших наукових рухів.

Звісно ж, не залишилися поза увагою і проекти ліцею «Школа сприяння здоров’ю» з групою загартування та «годинкою», «Культурна поліфонія» з нещодавнім його проявом – уроком учителів ліцею Галини Анатоліївни Сердюк та Олександра Володимировича Чевана «Київ-Париж: модель буття». Учасники круглого столу зацікавилися і методикою, за якою усі проекти ліцею готуються, впроваджуються, розвиваються – Колективними Творчими Справами.

За підсумками зустрічі, як правило, напрацьовуються шляхи подальшої співпраці. По-перше, це аналіз методичних матеріалів, презентаційних заготовок для подальшого аналізу й висвітлення їх у рубриках сьогодні вже знайомих журналів. По-друге, це планування зустрічей для подальшої співпраці, обміну досвідом, просто спілкування заради виявлення, підтримання різних проявів обдарованості у сучасних освітніх закладах.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 927 | Додав: tkachenko | Теги: Проект, круглий стіл, обдарованість, творчість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar