Головна » 2017 » Листопад » 27 » Усесвітній День Гідності в Україні. Наймасштабніший у Європі
21:36
Усесвітній День Гідності в Україні. Наймасштабніший у Європі

Учнівство, педагоги, випускники Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді 24 листопада долучилися до ініціативи під назвою «Усесвітній День Гідності» (Global Dignity Day, www.globaldignity.org). Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцем Хоконом (Норвегія), професором Пекка Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп» Джоном Хоуп Брайентом (США).

Україна вже втретє долучається до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 2 роки вже взяли участь понад 25 000 учасниць і учасників із 190 закладів освіти. Це відбувається завдяки зусиллям команди і спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine (www.edcamp.org.ua) та Агенції продюсування освіти під патронатом Міністерства освіти і науки України. Проект реалузується у символічному проміжку - із 21 листопада (До державного свята Дня Гідності та Свободи) до 9 грудня (Міжнародний День боротьби з корупцією).

Саме в п’ятницю, 24 листопада увесь ліцей став учасником міжнародного руху за популяризацію основних принципів гідності. Волонтеріат заходу – педагоги ліцею, які модерували обговорення у класах, та спеціально запрошені гості – Громадське телебачення Чернігова ділилися власними історіями гідності, намагалися разом з учнями розглянути прояви гідності у світі, спонукати молодь намітити, що саме варто зробити протягом наступного року для посилення відчуття власної гідності й поваги до інших людей.

Особливістю уроків-дискусій став компонент «Гідність у дії!», який забезпечують партнери події. Так, учні ІІ курсу біолого-хімічного профілю долучилися до марафону написання листів від Amnesty International в Україні (lwm.amnesty.org.ua) на підтримку активіста з Мадагаскару, який бореться з корумпованою мережею контрабандистів. А також протягом кампанії ліцею «16 днів проти насильства» та в рамках Тижня права на учнів чекає антикорупційний урок від ПРООН в Україні (www.ed-era.com/anticorr), який допоможе зрозуміти, чому корупція – це негідні вчинки та як можна їй протидіяти.

Переглянути відео про День Гідності в Ліцеї
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 528 | Додав: tkachenko | Теги: право, EdCamp, свято, свобода, гідність, толерантнісь | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar