Головна » 2016 » Травень » 12 » Тепла зустріч з ветераном
14:04
Тепла зустріч з ветераном

У переддень Великої Перемоги учні Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради зустрілися з учасником подій Другої світової війни Оніщенком Іваном Омеляновичем. Тепла зустріч з ветераном відбулася в затишній читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Короленка.

На початку зустрічі Іван Омелянович переповів спогади більш ніж сімдесятирічної давнини. Війна для ветерана почалася в 1941 році, коли він, п’ятнадцяти річний хлопець, добровольцем вступив до лав армії. Військові навчання Іван Омелянович пройшов у Києві, а тяжкі «іспити» довелося складати на фронтах Румунії, Словакії, Венгрії.

У 1944 році Іван Омелянович був поранений і тривалий час перебував на лікуванні у військовому госпіталі на території Словакії. За його словами, там пережив друге народження. Власне, Велику Перемогу довелося зустрічати все ще в лікарні. При спогадах великого травневого дня 1945 року в Івана Омеляновича на очах забриніли сльози… Ковтаючи «ком у горлі», знайшов у собі сили розповісти учням курйозні випадки, що траплялися на війні. Теплими словами згадав своїх військових товаришів.

На завершення Іван Омелянович побажав одного: щоб ніколи не повторилися роки лихоліття, які йому довелося пережити, щоб вічно панував у світі мир і спокій, щасливими були діти, здоровими онуки.Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 466 | Додав: tkachenko | Теги: 9 травня, Ветерани, Перемога | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar