Головна » 2016 » Квітень » 22 » SPARE ENERGY HUB
15:18
SPARE ENERGY HUB

15-16 квітня в Києві відбувся перший тренінг для учителів в рамках всеукраїнської програми SPARE ENERGY HUB. Метою програми є створення створення шкіл-хабів, які стануть осередками з питань енергозбереження та зміни клімату.

Чернігівський обласний педагогічний ліцей взяв участь у цьому тренінгу (навчальний заклад представляла Антоніна Федорченко, педагог-організатор, учитель екології та біології) із метою подальшої участі у проекті.

26 учителів зі всіх регіонів України зібралися в приміщенні арт-простору Port creative hub для того, аби поділитися своїм досвідом та напрацювати спільний план дій задля досягнення цілей програми.

Перший тренінг був присвячений презентації цілей програми SPARE ENERGY HUB, знайомству учасників та розробленню спільного плану дій, а також необхідності висвітлення питань зміни клімату та енергоефективності в процесі шкільного навчання.

Результатом дводенної роботи в групах стало спільне бачення етапів програми та очікування вчителів від участі в SPARE ENERGY HUB.

За результатами напрацювань учасники тренінгу висловили пропозиції щодо створення міжпредметних робочих груп з інтеграції питань енергозбереження та зміни клімату в навчальний процес, шкільних книг еко-рекордів, екологічних рубрик на шкільних веб-ресурсах та лабораторій впровадження еко-тем у шкільні програми.

І-й етап програми буде направлений на інтеграцію питань енергозбереження та зміни клімату в навчальний процес. Перед учителями-учасниками стоїть завдання розробити та провести уроки зі свого предмету з інтегрованим компонентом теми енергозбереження та зміни клімату.

ІІ-й етап має на меті зростання учителів, як тренерів. Восени учасники зберуться знову на тренінгу для тренерів програми, за результатами якого проведуть тренінги для інших учителів в своїх населених пунктах.

І, нарешті, ІІІ-й завершальний етап програми буде спрямований на навчання педагогів-учасників проектному менеджменту та реалізацію практичних проектів у школах-учасницях.

Програма SPARE ENERGY HUB розрахована на 2 роки. І, ІІ етап – 2016\2017 навчальний рік і ІІІ-й етап – 2017\2018 навчальні роки. Територія програми охоплює всю Україну.

Програма SPARE ENERGY HUB реалізується в рамках найбільшого в світі міжнародного освітнього проекту про зміну клімату та раціональне використання ресурсів та енергії – SPARE (School Project for Application of Resources and Energy), ініційованого Норвезьким товариством охорони природи (Друзі Землі, Норвегія) у 1996 році.

У даний час понад 300000 учнів в 11 країнах світу щорічно беруть участь в SPARE, а число SPARE-шкіл перевищує 5000. Ми пишаємося, що Чернігівський обласний педагогічний ліцей серед цих шкіл-учасників.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 383 | Додав: tkachenko | Теги: SPARE ENERGY, тренінг, енергозбереження | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar