Головна » 2016 » Червень » 11 » Школа під зорями
09:30
Школа під зорями

З 2-го по 9 червня на базі Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді проходила літня фізична школа для старшокласників - «Школа під зорями». Її учасниками стали учні десятих класів фізико-математичного профілю ЧОПЛ та Русанівського ліцею м.Києва.

Основними завданнями цього літнього проекту були: розвиток пізнавально-мотиваційної сфери ліцеїстів; підвищення внутрішньої мотивації у вивченні фізики та астрономії; поглиблення розуміння учнями фізичних процесів; розширення уявлення про прикладне застосування фізичних знань; розвиток навичок проектної роботи; формування освітніх та еко-цінностей; розвиток емоційного інтелекту та креативності, згуртування класного колективу.

Досягти поставлених цілей вдалося через сполучення різних методів, засобів та організаційних форм. Так програма літньої школи насправді виявилася дуже насиченою, наповненою та різноманітною. Щоранку після традиційного часу руху учні та педагоги збиралися на ранковому колі, де відбувалося «налаштування зіркових навігаторів». Черговий екіпаж знайомив учасників школи з новим сузір’ям та його найяскравішою зорею, проводилося емоційне та ритмічне налаштування, узгоджувався маршрут дня. Щодня учні занурювалися в цікавий світ фізики та астрономії. Фізичний екстрим з Матвійчуком Сергієм Григоровичем допоміг тим, хто на нього наважився, краще орієнтуватися в олімпіадних задачах з фізики та астрономії. Лекція Дарини Кравець, студентки фізичного факультету КНУ ім. Т.Г.Шевченка, поглибила уявлення учнів про фізичні процеси, пов’язані з рухом тіл. Навчальні екскурсії: до планетарію ЧНПУ, до фізичних лабораторій ЧНТУ та КПІ, сприяли розумінню ліцеїстами подальших перспективних ліній для шкільних фізичних знань. Майстер-клас по авіамоделюванню та ракетобудуванню на базі ЧОЦНТТУМ та заняття по робототехніці в ЧНТУ дозволили учасникам школи втілити на практиці теоретичні знання з фізики. «Галактична подорож», організована Ткаченком Дмитром Валерійовичем, також поставили перед ліцеїстами непрості практичні завдання. Фізику в дії учні змогли побачити під час освітньої екскурсії до НКЕП «Чернігівська ТЕЦ».

У літній школі працював молодіжний кінозал, завдяки якому ліцеїсти могли здійснювати кіноподорожі Всесвітом. В його рамках відбулося засідання кіноклубу Docudays UA з прав людини при ЧОПЛ за участі представника громадської організації «МАРТ» Самардак Надії на якому переглянули та обговорили фільм режисера Ален де Альо «Вітаємо на Фукушимі». Відеоперегляди дозволяли відкривати нове щодо влаштування Всесвіту, замислюватися над непростими питаннями співвідношення технічного прогресу і безпеки життя людей, відповідальності науковців та практиків щодо втілення технічних новинок.

Протягом літньої школи учні разом з вчителем фізики Єфименко Наталією Степанівною готували проекти з фізики, які частково були презентовані на міжнародному круглому столі «Молодь та наука».

Та не лише фізикою та астрономією займалися учні в літній школі. Доброчинні акції «Планета Дитинства» (організована для учнів школи-інтернат ім.Ю.Коцюбинського) та «Зелена планета» (екологічна акція по прибиранню урочища Ялівщина) залишили яскравий слід в серцях учасників. Незабутні враження старшокласникам подарували також акції «Проводжаємо сонце, зустрічаємо зорі», «Проводжаємо зорі – зустрічаємо сонце». Під час них учні змогли прогулятися нічним Черніговом разом з ерудованим та дотепним екскурсоводом Ервіном, який освітлював дорогу не лише своєю лампою, а й гарним настроєм. Помилуватися зоряним небом, насолоджуючись красивими легендами про сузір’я. Зустріти схід літнього сонця в одному із найчудовіших місць Чернігова – на Валу.

Не менше приємних вражень подарували учасникам школи арт-пікнік, який проходив поблизу зачарованої річки Десни; вечір «Цей світ чудовий – подивись» з авторськими піснями Олени Іванової біля яскравого багаття; «Розмовник» з Андрієм Терещенком, який ділився секретами бувалого мандрівника. Окремою подією «Школи під зірками», яка залишила в учнів незабутній слід, стала подорож до зіркових оаз та дозвілля на них. Цими оазами, які гостинно розчинили свої двері, виявилися оселі їх вчителів. Саме спілкування з ними в невимушеній, позаурочній, домашній обстановці дозволило ліцеїстам ближче познайомитися з своїми наставниками.

Вранішнє коло, фестиваль літньо-освітнього синтезу та прощальна свічка, виявилися емоційними три крапками в освітній літній мандрівці під назвою «Школа під зорями», яка пройшла (пролетіла) в атмосфері прийняття, підтримки, взаємодопомоги, співробітництва учня й вчителя, пізнання, колективного пошуку, творчості, радісного настрою…Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 945 | Додав: tkachenko | Теги: екскурсія, Літня школа, квест, подорож | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar