Головна » 2013 » Березень » 20 » Проводи зими
22:58
Проводи зими

17.03.2013 року в Чернігівському обласному педагогічному ліцеї відбулося свято масляної – Проводи зими.

«Веселка – дуга
Не давай дощу
Давай сонечко
До віконечка
Гостей скликай
Подавай коровай»

З такими словами господиня масляна звернулася до всіх присутніх.

На святі лунали пісні, відбувся двобій між Зимою та Весною, в якому команда «Весна» стала переможницею. Закликали прихід чарівної пори року веснянками, піснями, танцями.

У концертній програмі взяли участь всі профілі.Програма була цікавою і змістовною. Символ весни – жайворонки отримали всі присутні. Від народно-релігійних обрядів та традицій всі отримали велике задоволення.

Закінчилося свято великим колом , де один в одного просили пробачення. Прощена неділя – це очищення перед Великим Постом.«…Маслянице, прощавай, на той рік знову приїжджай!» - говорили ліцеїсти I фізико – математичного.

Куратор Заворотинська Т.М.
***

«Не життя - а масляниця»

Під таким гаслом учні Чернігівського обласного педагогічного ліцею святкували свято Масляна.

Масляниця, сирний тиждень – це святковий цикл, збережений на Русі ще з язичницьких часів. Обряд Масляниці пов'язаний з проводами зими і зустрічі весни. Головними атрибутами свята є млинці, вареники та народні гуляння.

Святкування в ліцеї пройшло дуже весело та цікаво. Жартами та приказками відкрили свято ведучі Ісакова Еліна та Дворецький Владислав. Найбільші екстримали приймали участь у перетягуванні канату, показуючи свою «молодецьку» завзятість і богатирську «силушку».

Кожен ліцеїст активно брав участь у святкуванні Масляної та приносив частинку свого доброго серця у загальний настрій свята.

Відмітимо, виступ другого природничого за участю Коноплі Івана та чарівних дівчат з піснею «Варенички».

Розважальна програма, святкова атмосфера та море позитивних емоцій не давали всім присутнім замерзнути цього дня. Театралізоване спалення опудала – народної зимової «мари» стало кульмінацією свята.

В останній день Масляної – Прощену неділю – прийнято просити вибачення у всіх рідних і знайомих, на що зазвичай відповідають «Бог простить». Що й зробили ліцеїсти.

І, звісно ж, не обійшлося без дегустації жайворонків. По тому як сяяли очі та посмішки у всіх присутніх можна зробити висновок, що свято вдалося. Саме воно дозволило по-справжньому відчути дух Масляної і поринути у круговерть традиційних народних гулянь.


Шеремет Марія,
учениця ІІ курсу природничого профілю
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 1070 | Додав: tkachenko | Теги: змагання, проводи зими, свято, Масляна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar