Головна » Дистанційне навчання» Природа, цивілізація, людина: пошук гармонії
08:32
Природа, цивілізація, людина: пошук гармонії

Людство пройшло перехрестя тисячоліть. Сьогодні важко віднайти не лише в Україні, а й у світі людину, яка не була б занепокоєна станом довкілля, його швидкоплинними змінами, на жаль, не в кращий бік. Перед нами постає дилема. Чи вдасться підвищити низький рівень екологічної свідомості суспільства, змінити психологію людей, в якій часто домінують егоїстичні наміри?

Про це розмірковували учні й учениці І курсу гуманітарного профілю під час реалізації свого проєкту «Природа, цивілізація, людина: пошук гармонії". Пропонуємо напрацювання учнівства у вигляді їхніх думок та практичних справ задля збереження природи:

✅ Дегтяренко Марія – Земля – наша спільна домівка. І як її жителі, ми маємо підтримувати порядок, чистоту і затишок. Наша планета мільярди років берегла свої ресурси. Вона чекала приходу людини, сподіваючись, що вона - людина розумна, високо оцінить її старання та безмежну красу навколишнього середовища. І, як би це печально не було, ми беремо все, що дає нам Земля, проте взамін їй нічого не даємо. Щоб підтримувати планету в порядку, треба починати із себе! Немає одного господаря цього великого господарства. Ми всі господар. І відповідальність у кожного однакова!

✅ Залозний Олексій – Впродовж останнього століття люди все більше та більше забруднюють нашу планету. Виробництва, спалювання ресурсів, знищення лісових насаджень – це все негативно впливає на наше довкілля. Люди можуть сказати, що достатньо просто закрити всі шкідливі підприємства, і все буде гаразд. Але це несе також негативні наслідки, як і зменшення обсягів споживання, що призведе до зменшення робочих місць. Але це буде для благої цілі – порятунку нашої планети. Бо без жертви нема перемоги!

✅ Бурковська Каріна – У наш час перед людством постали глобальні проблеми: забруднення довкілля, зростання чисельності населення в певних регіонах земної кулі, бідність. Інноваційні технології та продукти, концептуальні ідеї та, перш за все, прагнення зробити навколишнє середовище значно кращим можуть забезпечити вирішення проблем планетарного масштабу.

✅ Денисенко Анна – Дотримання принципів раціонального природокористування дозволить розробити заходи з охорони довкілля, відновити порушені взаємозв’язки в екосистемах, запобігати загостренню екологічних ситуацій. На жаль, ми не звикли дбати про природу. Ми живемо сьогоднішнім днем і не думаємо про майбутні покоління. Ми повинні дбати про природу та охороняти її.

✅ Палош Катерина – Планета – наш спільний дім. Як не крути, ми поки що не можемо оселитися на інших планетах, немає необхідних матеріалів та пристосувань, щоб це забезпечити. Ми активно використовуємо те, що у нас є. Ми ділимо, спалюємо, тратимо… Чи вистачить нам того, що у нас залишилося після наших діянь?... Але ми можемо ще зберегти наш спільний дім! За умови того, що не намагатимемося нищити власними руками природу, суспільний розвиток, думаючи про майбутні покоління.

✅ Козлова Вікторія – Антуан де Сент-Екзюпері влучно сказав: «Ми всі несемося вдалину на одній і тій самій планеті. Ми - екіпаж одного корабля». Ставлення людини до природи нині набуває такого самого морального значення, як і ставлення людини до людини. Глобальне знищення природи – то лише побічний результат згубної діяльності суспільства. І все це на наших очах. Ми бачимо забруднення повітря, води, довкілля і розуміємо, що це дуже серйозно. Але чому ж тоді не припиняється цей страшний «марафон»?.. Кожна людина є самобутньою, неповторною особистістю. Однак усіх людей об’єднує спільний дім – Земля. Людство є частиною природи, і тому його доля визначається станом природного середовища. Весь наш сьогоднішній добробут наш поступ у завтра передусім залежить від Землі. Від її щедрості, її безсмертя!

✅ Мажуга Ярослава – За останні два століття людство зробило грандіозний прорив в суспільно-економічній сфері, масштабність змін у якій вплинула не тільки на умови життя нашого виду, а й на екологічну ситуацію на Землі. Розвиток та зміни в людському середовищі завжди впливали на довкілля, починаючи з колонізації суші нашими далекими предками та закінчуючи швидкими темпами індустріалізації.

✅ Єременко Юлія – Наша планета має межу ресурсів. Постійні добування корисних копалин, нафти, газу, вирубування лісів та багато іншого шкодить довкіллю. Людство переробляє мільйони тонн різних природних ресурсів для задоволення власних потреб. Ми повинні рятувати наш дім!

✅ Хоменко Валерія – Ми всі живемо на одній планеті, незважаючи громадянами якої держави ми є. Якщо ми не будемо берегти нашу Землю, її ресурси, то ми всі опинимося на межі загибелі. Яскравим прикладом є пожежа в лісах Амазонки 2019 року. Уряд Бразилії відмовився від допомоги держав Великої Сімки, не розуміючи, що ця катастрофа – проблема не тільки однієї держави, а цілої планети! Адже ці ліси виробляють велику частку кисню та мають велике різноманіття флори і фауни.

✅ Білик Юлія – Чи щастило вам бачити прозору річкову воду, чистий пісок, насолоджуватися тишею, дихати чистим повітрям без домішок бензину, мазуту, пестицидів? Кожного дня середовище нашого існування змінюється. Змінюються чинники та природні умови. Природа, в якій живе людина, забруднюється, піддається руйнуванню, знищується. Людина вбиває природу, тим самим вбиває себе! Все починається з кожного з нас. Ми повинні розуміти масштаби екологічних проблем та негайно починати протидіяти їм!

✅ Рутта Оксана – Із появою інтенсивного розвитку підприємств в навколишньому середовищі відбуваються незворотні зміни. Людина власними руками вбиває природу, яка колись дала їй життя (як би голосно це не звучало). Негативний вплив на навколишній світ має бути мінімальним! Сучасне суспільство має знайти «золоту середину».

✅ Липко Вікторія – Тільки ми можемо контролювати наші дії для того, щоб підтримувати природний баланс та не ставити під загрозу наших нащадків…

✅ Фотогалерея

Категорія: Дистанційне навчання | Переглядів: 25 | Додав: admin_ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar