Головна » 2015 » Червень » 19 » Подорож до Гетьманської столиці
09:33
Подорож до Гетьманської столиці

У четвер, 18 червня усі учасники літньої мовної школи вирушили в освітньо-екскурсійну подорож до Батурина – Гетьманської столиці України.

Для гостей з Англії ця екскурсія стала важливим кроком до пізнання української історії, культури, визначних подій в літописі нашої держави.

Дорога до Батурина виявилася доволі насиченою. Зі слів екскурсовода, Людмили Василівни Ясновської, усі дізналися про історію Чернігівської області, засування міста Чернігова, інші факти біографії регіону. Яскравою зупинкою стала зупинка в історико-меморіальному музеї-заповіднику «Ганнина Пустинь» — маєтку Білозерських-Кулішів на хуторі Мотронівка на Чернігівщині (нині частина с. Оленівка). Тут розташована усипальниця українського письменника, поета, фольклориста, етнографа,автора історичного роману «Чорна Рада» Пантелеймона Куліша. На його могилі, на мармуровій плиті висічені слова поета «Зовсім інша була б річ, як би ми єдиними устами і єдиним серцем трудились над пробудженням суспільно-національної свідомості України». Ці слова Куліш сказав більше ніж 100 років тому, але вони не втратили своєї актуальності і сьогодні.

Понад півстоліття адміністративною столицею України, офіційною резиденцією її гетьманів був Батурин, в історії якого, як у дзеркалі, відбилися кращі здобутки тієї пори. У рамках екскурсії учасники відвідали палацово-парковий ансамбль Кирила Розумовського, музей археології Батурина, Воскресенську церкву-усипальницю гетьмана Розумовського, Цитадель Батуринської фортеці.

Центральним об'єктом заповідника "Гетьманська столиця" є триповерховий палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, побудований у 1799–1803 роках архітектором Чарльзом Камероном. Довгий час палац був у занедбаному стані, проте у 2003-2008 роках його реставрували і він набув свого теперішнього вигляду. У палаці налічується 55 кімнат, але тільки деякі з них відкриті для відвідувачів. Тут екскурсанти мали англомовну розповідь про основні події та особистостей, яких ще пам’ятають стіни палацу.

На зворотному шляху учасники екскурсії відвідали ще одну культурну спадщину України - Сосницький літературно-меморіальний музей Олександра Довженка, а саме меморіальну садибу та приміщення літературної експозиції. У Довженковій хаті увагу привернули особисті речі родини Довженків: дерев’яна колиска, що колисала долю майбутнього митця, старий самовар, дерев’яна цукорниця, зроблена руками діда Семена, годинник, куплений батьком на ярмарку у Борзні, велике дзеркало, родинні фотографії.

Літературна експозиція розкрила перед нами світ видатного режисера, шлях його творчого становлення. До послуг відвідувачів був затишний кінозал, де усі бажаючі переглянули короткометражне німе кіно Довженка. Англійські гості влучно відмітили, що фільм дуже схожий на стиль Чарлі Чапліна, щоправда визнання митців у своїх країнах значно різниться.

Ця подорож Чернігівською областю змогла продемонструвати усім багатий світ української історії та культури. Саме власне української, незалежної і самобутньої.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 515 | Додав: tkachenko | Теги: мовна школа, Батурин, екскурсія, подорож | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar