Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Піклуємося про збереження традицій
13:04
Піклуємося про збереження традицій

Для українського народу 14 жовтня – це дата, яку відзначають усі без винятку. До того ж, нагоди для святкування дві. Перша – Покрова Пресвятої Богородиці — християнське свято, яке відмічається церквами східного обряду, у народі його ще називають Третя Пречиста.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови. Тому другою вагомою нагодою святкування є День українського козацтва, який встановлено в Україні «…враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення…» згідно з Указом Президента України «Про День Українського козацтва» від 7 серпня 1999 року.

Ліцей поважає та зберігає традиції українського народу, відображуючи їх у багатьох колективних творчих справах. Однією із них є «Козацькі забави», які пройшли в ліцеї на День Покрови. Традиційно, організацією займалися козаки та козачки І фізико-математичного на чолі з отаманом класу – вихователем, Валентиною Миколаївною Чижовою.

Вечір пройшов невимушено, весело та був насиченим як конкурсною програмою, так і концертними номерами ліцеїстів. У конкурсах приймали участь три збірні команди профілів. Кожна з команд показала себе переможницею у тому, чи іншому виді змагань. Так, козаки природничого профілю відрізнилися силою у конкурі армреслінгу, творчістю у написанні листа коханій із турецької неволі. Команда фізмату найспритніше ласувала козацькою кашею, а гуманітарного – збудувала найміцнішу козацьку вежу. Кожна із команд, у результаті, отримала дипломи за участь, першого ступеня ж дісталася нагорода козакам природничого.

Вечір завершувався танцями козачат, посмішками, фото на згадку. Тож, ми переконані, що традиції українців у надійних руках ліцейного братства.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 719 | Додав: tkachenko | Теги: змагання, забави, козаки, свято | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar