Головна » 2015 » Грудень » 2 » Підтримувати обдаровану молодь – найбільш благородна справа
12:58
Підтримувати обдаровану молодь – найбільш благородна справа

Лист, який надійшов на адресу ректора університету Анатолія Українця, відразу викликав відчуття чогось незвичайного, несподіваного і вражаючого. Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді… Ви знали про існування такого ліцею? Чи, може, подібного йому?..

І ось директор цього храму освіти запрошує представників нашого університету взяти участь у науковій конференції «Наука і молодь», а також проінформувати випускників ліцею про особливості підготовки студентів у нашому навчальному закладі, спеціальності, умови вступу тощо. 

Творці ліцею – чудовий колектив педагогів, управлінців, адміністраторів під керівництвом чудового директора – Галини Коломієць. І ось уже 21 рік він опікується талановитими дітьми Чернігівщини, даючи їм прекрасну освіту та найвищі духовні цінності. Про це говорить хоча б така цифра: 126 випускників ліцею на сьогодні мають ступінь кандидатів наук; у ліцеї викладають двоє докторів і семеро кандидатів наук.

Отож гарного суботнього ранку 28 листопада викладачі нашого університету – директор Центру доуніверситетської освіти Валентина Кудіна, в. о. завідувача кафедри технології консервування Галина Бандуренко, завідувач кафедри технології оздоровчих продуктів Галина Сімахіна та молодий водій Максим вирушають у дорогу, щоб побачити це чудо сучасної освіти і залучити його кращих представників до вступу в університет. Цей день став символічним для подорожі, адже 28 листопада Українська православна церква вшановує пам'ять Паїсія Величковського – видатного українського духовного діяча, педагога, друкаря, перекладача грецьких Богослужбових книг…

То випадково чи ні, Галина Василівна призначила наукову конференцію саме на цей день?

Через півтори години, осяяне вранішнім сонцем, перед нашими фахівцями постало прадавнє билинне місто.  

Чернігів, древня поліська сторона… У шелесті лісового верховіття, в плині прозорої ріки Десна. Місто щедрої осінньої природи, неповторної краси поліської землі, духовної величі людей, які примножують цю красу творчою працею, виховуючи у своїх мешканцях людяність, добро, злагоду.

А ось і кінцева мета подорожі – Чернігівський палац дітей та юнацтва, де відбулося пленарне засідання конференції, після чого усі перемістилися безпосередньо до ліцею для продовження спілкування в секціях.

Свято відбулось у кращих українських традиціях – при вході гостей вітали вихованці ліцею у вишиванках, а назустріч ішла сама господиня – Галина Василівна. Господиня, Педагог, мудрий Керівник, улюблениця школярів, їхніх батьків та педагогів.

Її кредо визначається словами, наведеними на головній сторінці ліцейського сайту:

«Маємо приємність вітати вас у Чернігівському обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради. Наш наполегливий і плідний поступ спрямований на три вищі цінності: Інтелект, Духовність, Здоров’я. А відтак, радітимемо зустрічі з усіма, кому з нами по дорозі!».

І дуже приємно було усвідомити після цілоденного спілкування з Галиною Василівною, її колективом і школярами, що нашому університетові справді по дорозі з цим ліцеєм та його талановитими викладачами і вихованцями.

Список гостей, які прибули на конференцію до ліцею, дуже поважний: представники університетів Чернігівщини, Київщини, а НТУУ «КПІ» вислав цілий десант – великий автобус ледве вмістив усіх викладачів.

І, звісно, кожний із гостей намагався знайти найпривабливіші слова про свій заклад, з’ясувати особливості навчальної та наукової підготовки студентів у ньому, переваги навчання саме в цьому ВНЗ.

Без зайвої скромності можемо зазначити, що ораторське мистецтво нашої маленької групи виявилося неперевершеним. Про це свідчить і та велика увага, з якою аудиторія слухала виступи на пленарному засіданні, а потім – під час зустрічі з випускниками хіміко-біологічного класу та їхніми батьками.

Привезені буклети, інша інформація про наш університет миттєво розійшлись по руках. Нашим спеціалістам задавали найбільше запитань найрізноманітнішого змісту – від умов вступу до студентського дозвілля.   

Пізно ввечері поверталися з Чернігова приємно втомлені, безмірно задоволені побаченим і почутим, а головне – з упевненістю в тому, що переважна більшість ліцеїстів і випускників шкіл Чернігівщини вийшли зі стін ліцею з твердим переконанням: найкраща професія у світі – це технолог-харчовик. Особливо якщо він спеціалізується на створенні принципово нового покоління харчових продуктів – оздоровчих!

Особливе пожвавлення в аудиторії викликало повідомлення, що оздоровчі продукти – це не єдина новинка в університеті. Ректор викохує нову ідею – надати розробленим в університеті продуктам аюрведичного спрямування, що допоможе населенню України жити у повній гармонії з природою.

Зустріч закінчилася, та спілкування з Галиною Василівною, колективом ліцею і нашими майбутніми абітурієнтами буде продовжуватися. І ми впевнені, що ту високу планку в досягненні знань, яку ставить перед ліцеїстами педагогічний колектив, наш університет підніме на ще вищий рівень, який відповідає сучасним вимогам до фахівців.

А підтримувати обдаровану молодь – найбільш благородна справа. Адже це майбутнє України. Це її науковий розвиток та практичне втілення найбільш фантастичних ідей. Нашій молоді – будувати майбутнє і жити в цьому майбутньому.

І в реалізації цієї справи нам завжди по дорозі і з Чернігівським ліцеєм, і з іншими навчальними закладами!  

Джерело: http://nuft.edu.ua/news/view/pidtrymuvaty-obdarovanu-molod-%E2%80%93-naibilsh-blahorodna-sprava_2015-12-01
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 590 | Додав: tkachenko | Теги: конференція, НУХТ, спілкування | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar