Головна » 2017 » Березень » 22 » Патріотичні Дельфійські ігри
08:20
Патріотичні Дельфійські ігри

18 березня у Чернігівському обласному педагогічному ліцеї відбулося свято весни, творчості, любові до рідної країни – Патріотичні Дельфійські ігри ліцею. Це свято стало новим для першокурсників, адже сама назва свята є загадковою.

«Пізнай самого себе» - було накреслено на храмі Аполлона в Дельфах, де в той далекий час проводилися так звані « Дельфійські ігри». У Дельфи з'їжджалися поети, музиканти, танцюристи, художники, щоб показати своє мистецтво.

Пізнати самого себе, своє коріння, історію – основне завдання справжніх патріотів країни. Тож, цьогорічні ігри мали патріотичне спрямування.

Хоч в учнів ліцею був острах перед великою сценою (а вона – дійсно велика. За неї ми безмежно вдячні Обласному палацу дітей та юнацтва, авт..), але всі дуже чекали на цей фестиваль, запрошували вчителів, старанно готувалися на численних репетиціях.

У холі Палацу дітей та юнацтва на учасників та гостей чекали цікаві салони, творчі майданчики, які додавали святкової атмосфери. Справжні черги вишикувалися до фото-салону, майданчика зачісок та, звичайно, мистецтва мехенді.

Почалося грандіозне дійство під назвою «Патріотичні Дельфійські ігри» своєрідним «колом слави», яке включало представлення команд, їх урочистий вихід та виступ заслуженого танцювального ансамблю «Калинонька» - гостей ліцею із села Куковичі Менського району.

Родина І гуманітарного провела нас у світ музики – такої щирої, природної, справжньої, яка стукає у двері кожної родини. Чим же нас здивував гуманітарний? Танцем, який заворожив весь зал, ідеально підібраною музикою, разом із якою неначе поринаєш у світ казки, чудовими ведучими, які пережили кожне слово свого тексту. Розкривали учні образ Володимира Івасюка – автора пісні "Червона рута", котра стала улюбленою піснею мільйонів людей. Навіть тих, хто не знав імені її автора.

Другий курс фізико-математичного профілю вирішив продемонструвати історію великого «сонцепоклонника» Михайла Коцюбинського. Гуцульськими танцями вони зачарували весь зал. Михайло Коцюбинський увібрав у себе найкращі риси українського народу, любов до Батьківщини, кмітливий розум, романтизм і ліричність. Коцюбинський – це саме життя – стверджували учні під час свого виступу.

Власною інтерпретацією образу Сили України, українського богатиря ХХ століття Івана Піддубного вражали гостей ігор учні І фізико-математичного профілю. Уславлений спортсмен з Красенівки Полтавської губернії перемагав у Відні та Парижі, Лондоні та Берліні, Нью-Йорку та Чикаго. На святі Іван Піддубний постав перед нами не у традиційній манері культового генія, а як звичайна людина зі своїми переживаннями, життєвими проблемами та спортивними перемогами.

Дивували нас учні біолого-хімічного профілю, розповівши історію Катерини Білокур, видатної художниці України. Життєвий і творчий подвиг талановитої художниці не має аналогів у світовому мистецькому обширі. Її талант був даром природи, помноженим на щоденну працю. Нелегкими були її стежки і дороги, але мала вона в серці те, що не вмирає. Вона прославила Україну далеко за її межами. Її картини-квіти зачаровували глядачів Дельфійських ігор.

«Дівчина з легенди» - вічна тема української літератури. Можна скласти багату бібліографію творів, автори яких зверталися до змалювання образу Чураївни - народної поетеси Марусі Чурай. Її традиційно називають українська Сафо. ІІ гуманітарний передав образ народної поетеси та співачки через її своєрідне уособлення, яка не зламалася, не зрадила своєму народові. Увесь зал співав, плакав і сміявся разом з Чураївною.

На Дельфійські ігри завітали шановні гості - представники ГО «Єдина родина Чернігівщини», яка має на меті соціальну та моральну підтримку родин загиблих воїнів АТО. До учнів та гостей звернулася Раїса Олександрівна Шанська, мама загиблого військового, яка вже давно співпрацює з ліцеєм через майстер-класи «Янгол Миру», просвітницькі бесіди з ліцеїстами. А також Куценко Петро Петрович, ветеран 41-го батальйону територіальної оборони, кавалер ордену «Лицарський хрест добровольця».

Справжнім подарунком для всіх учасників свята став виступ естрадного хору «Індіго», керівник якого – Іван Богданов, лауреат міжнародних конкурсів, голова Всеукраїнського хорового товариства в Чернігівській області. «Не стидайся, то твоя земля, то Україна!» - закликали вони у своїй пісні. Такої більше ніде немає – підтвердили усі учасники Дельфійських ігор. Адже наша історія – це історія героїзму, боротьби, незламного духу.

Враження збирала Юлія Панченко,
Інформаційний центр «ШТРИХ»

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 568 | Додав: tkachenko | Теги: виступ, свято, дельфійські ігри, вечір, патріотизм, творчість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar