Головна » 2014 » Травень » 12 » Патріотичні акції до 9 Травня, або мир в Україні, діти єдині!
12:18
Патріотичні акції до 9 Травня, або мир в Україні, діти єдині!

На перехресті одного із селищ Чернігівщини стояла, схилившись дзьоб до дзьоба, пара лелек. Якийсь горе-водій на швидкості влетів у електричний стовп, де птахи розташували своє гніздо. Останнє впало додолу поряд зі стовпом. От і лишилися вони безхатченками. Чи легко їм тепер? Гідно зустріла їх рідна земля? Чи хтось для них будував гнізда, підгодовував у холод-голод на початку травня?

Птахи не чекають допомоги ні від кого. Через два дні на дереві, що навпроти поваленого стовпа з’явилося нове житло. Лелеки і вдень і вночі його будували, відщипуючи десь сіна-соломи у добрих господарів, носячи глинозем зі ставка, збираючи гілля з похилених верб…

Ця пара лелек не одинока. Таких в Україні рахувати-не перерахувати. Та щовесни птахи повертаються через тисячі кілометрів додому, адже Батьківщина для них одна. І цей пташиний патріотизм має стати прикладом для наслідування кожному українцю, яким «так скрутно» живеться сьогодні в Україні.

Поняття патріотизму, любові до Батьківщини, відданості своїй справі для нашої країни постало сьогодні надзвичайно гостро. Це спонукало колектив учнів та педагогів Чернігівського обласного педагогічного ліцею ініціювати акцію «Тисяча малюнків за єдину країну» під гаслом «Мир в Україні діти єдині!». Метою проведення заходу є привернення засобами дитячої художньої творчості уваги світової громадськості до болючої проблеми збереження суверенітету і територіальної цілісності України.

Назву акції «Тисяча малюнків» вибрали не випадково. Очікували – учасників буде багато. Усього у рамках акції на адресу закладу надійшло більше 2000 робіт з загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів Чернігівщини, а також Русанівського ліцею м. Києва та середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 182 м. Києва.

За допомогою своїх творчих робіт діти намагалися передати власні переживання і бажання жити у мирі і злагоді у єдиній квітучій Україні. Багато з них, звісно, виконані не професіоналами, та думки дітей, ідеї малюнків передавали усю глибину переживань дитячої душі.

Напередодні відзначення Дня Перемоги, 7 травня, ліцеїсти за підтримки представників автомайдану здійснили своєрідну маленьку подорож країнами світу. Усі малюнки, створені у рамках патріотичної акції, делегація навчального закладу передала у якості подарунків у дипломатичні представництва та консульства іноземних держав та міжнародних організацій в Україні. Загалом, діти особисто побували у Києві у 17 посольствах, а решту робіт переслали дипломатичним представництвам поштою.

Особливе хвилювання у ліцеїстів викликав візит до посольства Російської Федерації, куди вирішили направити найбільшу кількість малюнків. Учасникам акції вдалось потрапити в середину установи та поспілкуватись з представниками консульського відділу. На завершення зустрічі, дітей запевнили, що з усіх надісланих робіт у посольстві буде оформлено виставку до Дня Перемоги.

Теплий прийом чекав на делегатів у посольстві Канади, Фінляндії та представництві ЮНІСЕФ в Україні, які подарували дітям на згадку невеличкі сувеніри. Дружньо поспілкувались діти і з представниками посольства Чеської Республіки, які активно запрошували юних українців на навчання у свої ВНЗ.

Більшість представників дипломатичних місій з розумінням поставились до дитячої патріотичної ініціативи та відгукнулись на заклик розмістити творчі роботи на своїх офіційних вебсайтах, у соціальній мережі Facebook.

На завершення своєї поїздки діти побували на революційному Майдані.

Хоча акція офіційно тривала до 1 травня, роботи продовжують надходити на адресу ліцею і досі, тому вирішено передати їх військовим частинам на Чернігівщині. 8 травня ліцеїсти відвідали дві частини в Чернігові, а також передали конверти до Гончарівська.

Подібні акції є підтвердженням того, що діти Чернігівщини не залишаються осторонь останніх подій у державі і глибоко переживають за подальшу долю своєї Батьківщини. Тож нехай голос патріотичної молоді зіллється з голосом усіх громадян нашої країни у єдиний заклик до миру, благополуччя, стабільності та єдності України!
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 752 | Додав: tkachenko | Теги: Україна, поїздка, акція, місія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar