Головна » 2013 » Листопад » 25 » Пам'ять народу неубієнна…
17:41
Пам'ять народу неубієнна…

Уся українська та міжнародна спільнота відмічає 23 листопада у своїх життєвих календарях чорним кольором. У нашій державі – це День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій. Усі толерантні, розуміючі люди знають і говорять про цей день не з точки зору засудження політичної влади, чи окремих діячів того часу, а з метою попередження повторення цього факту в майбутньому. Щоб не пройшла тривожна коса Голодомору ретроспективною плівкою невдалого режисера.

Ліцейна родина запалила свою свічку на підвіконні у ці трагічні дні для нашої держави.

22 листопада о 17:00 учні другого гуманітарного провели годину спілкування до дня пам’яті жертв Голодомору.Учасники висвітлили причини виникнення та жахливі наслідки цієї події,використовуючи історичні документи та джерела.Були зачитані вірші,які підкреслювали всю руйнацію та жорстоке винищення українського народу.Учні переглянули документальний фільм про події 1932-1933рр.

Впродовж заходу постало питання щодо актуальності виникнення в наш час «духовного Голодомору».Напевно,кожен з присутніх зробив для себе висновок,що одна з його найголовніших життєвих цілей – запобігти цьому. Це досить просто,оскільки для того, щоб змінити світ, досить лише змінити себе та своє ставлення до нього.

23 листопада в актовій залі ліцею відбувся тематичний вечір – спомин про події 1932 – 1933рр., який підготували ліцеїсти І природничого.

Вечір розпочався зі створення карти Чернігівської області, адже до кожного куточка її заглянув Голод своїми скляними очима. Були представлені спогади людей, які пережили страшне лихоліття того часу. Цими людьми були бабусі й дідусі, сусіди й односельці наших ліцеїстів. Слова очевидців вразили всіх, адже умови життя дуже відрізнялися від сьогодення. Допоки жевріє жива пам'ять народу – доти, ми сподіваємося, страшні роки не повторяться.

Гончар Настя, Бодак Вова і Курико Віра продекламували вірші поетів-сучасників про Голодомор. Також всіх вразив танець – постановка Закорської Валерії «П’ять колосків». Цього вечора ніхто не залишився байдужий.

Протягом двох днів працювала виставка краєзнавчих робіт учнів «Пам'ять народу неубієнна». Вона містила реферативні та творчі доробки учнів про Голод 1932-1933 років у їх населених пунктах. Виконуються такі роботи учнями у рамках уроків історії як пошукові індивідуальні завдання до розділу «Історія рідного краю».

Для нас, молодого покоління, ця історична довідка про історію нашого народу стала своєрідною аналітичною довідкою помилкових рішень. Вічний монолог лунатиме у наших душах словами «Ми пам’ятаємо!», «Ми не повторимо!».

Милько Ярослава
Гончар Анастасія

Інформаційний центр ліцею «ШТРИХ»

Пропонуємо для перегляду відео-монтаж із вищезазначених заходів, присвячених 80-ій річниці Голодомору.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 765 | Додав: tkachenko | Теги: виставка, тематичний вечір, голод, виховний захід | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar