Головна » 2017 » Травень » 10 » Пам'ятаємо. Перемагаємо
10:07
Пам'ятаємо. Перемагаємо

Як і в більшості навчальних закладів України, у Чернігівському обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді з 3 по 10 травня відбувся Тиждень Пам’яті до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Утверджуючи традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі “не святкуємо, а вшановуємо”, протягом тижня відбувся ряд заходів із акцентом на конкретних людей – борців проти нацизму. Розпочався пам’ятний тиждень із галереї постерів та інформаційних радіохвилинок “Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора” та аналогічної виставки літератури «Шлях до перемоги. Хроніка подій». Саме через долі та звитяги уродженців різних куточків України та світу, які воювали у регулярних арміях або були партизанами, служили у допоміжних формуваннях чи на передовій, пройшли всю війну, героїчно загинули в боротьбі, усі ще раз зрозуміли, що хоч би де перебували українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму.

Години спілкування, бесіди, круглі столи у класах дали змогу учням пригадати буремні військові дні, подискутувати на предмет історичних фактів та їх відображення у різні періоди незалежної України, а також провести паралелі із військовими подіями на Сході України. Вечір-зустріч із воїном АТО, випускником ліцею 2006 року Бойком Станіславом «Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра» став справжнім історичним містком через 72 роки від дня перемоги. Історією свого життєвого та бойового шляху поділився з усією ліцейною родиною чернігівський вікінг на прізвисько «Гном». Учні та присутні педагоги мали можливість поставити бійцю різні запитання – від звичних про кохану дівчину, яка чекає вдома до основних страхів та труднощів на полі бою. Станіслав, у свою чергу, звернувся до ліцеїстів із закликом не зупинятися на шляху до своєї мрії, стати гідними громадянами своєї держави, зберегти історію, традиції України.

Наприкінці зустрічі учні та вчителі вручили Станіставу подарунки – квіти, виготовлені обереги, малюнки, листи-звернення. Та футболку з козаком – майже портретом самого бійця, аби вона завжди оберігала його, незалежно від подальшого життєвого шляху.

«Ніколи знову!» - цей заклик, на жаль, для України актуальний і сьогодні. Тільки разом, пам’ятаючи минуле, гідно працюючи сьогодні можна збудувати вільну, процвітаючу державу.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 336 | Додав: tkachenko | Теги: пам'ять, зустріч, АТО, війна, шана, Перемога | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar