Головна » 2014 » Червень » 19 » Освітня подорож до Межигір'я…
19:26
Освітня подорож до Межигір'я…

Саме ОСВІТНЮ подорож здійснив дорослий колектив ліцею 14 червня. Працівники ліцею відвідали колишню приватну резиденцію екс-президента Віктора Януковича в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, яку він займав з 2002 по 2014 роки. З 1935 до 2007 року Межигір'я було державною урядовою резиденцією, поки не було виведено в приватну власність. У 2012 році Державне управління справами за сто тисяч гривень на рік орендувало у фірми «Танталіт» приміщення, облаштувавши його для офіційних зустрічей.

Кожен із учасників освітньо- екскурсійної подорожі відмітив для себе у Межигір'ї саме те, що співпадає із його професійними та естетичними смаками. Межигір’я розташоване на правому, високому березі річки Дніпро, дуже пересіченому ярами. Берег поріс лісом, основні породи — граб, сосна, дуб, вільха, біла акація. В основному ліс порослевий і молодий, проте є місця з 100-літніми дубами і соснами. Є зоопарк, качина ферма, фазанарій, конеферма, кілька озер з качками і лебедями.

У зоопарку знаходяться вольєри зі страусами, оленями, кабанами, муфлонами, антилопами, фазанами, але особливу цінність являють червонокнижні дрохви та журавлі-красавки. Тож, для біологів, екологів, географів і просто любителі природи було де збагатити свої знання.

Для істориків та літераторів була теж цікава інформація, яку повідомив екскурсовод. До 10 квітня 1786 року на території сучасної резиденції діяв Межигірський монастир, заснування якого відносять ще до княжої доби, ліквідований за указом російської імператриці Катерини ІІ. Вже наступного року монастир підпалили, як гадають, за наказом тієї ж Катерини ІІ, про що пізніше писав український поет Тарас Шевченко: «Як цариця з Нечосою Києвом ходила і Межигірського Спаса вночі запалила». Наприкінці XIX діяльність монастиря відновлена. Закритий більшовиками 1923 року. Протягом 1923–1931 років будівлі монастиря використовував керамічний технікум, з 1928 року — інститут. 1931року інститут переведено до Києва. Того ж року знищено іконостас Спасо-Преображенського собору. З перенесенням столиці УРСР з Харкова до Києва в 1934 році виникла потреба у заміській резиденції для високопоставлених чиновників. Місцем для резиденції сталінського намісника на Україні Павла Постишева було обрано територію колишнього Межигірського монастиря.

Політбюро в квітні 1935 року видало указ про знищення всього комплексу, що було виконано в тому ж році. Під час знесення під землею була виявлена колекція рукописних книг. Висловлювалися припущення, що виявлені книги були з втраченої бібліотеки Ярослава Мудрого або більш пізнього періоду — епохи Війська Запорізького. Від монастирського комплексу залишилася тільки криниця. За часів СРСР «Межигір'я» було резиденцією Павла Постишева, Станіслава Косіора, Микити Хрущова та Володимира Щербицького. Кожний наступний господар руйнував особняк попередника і зводив натомість новий. Під час німецької окупації виконувала роль резиденції рейхскомісара України Еріха Коха.

6 липня 1991 року в межигірській резиденції проходила офіційна зустріч президента СРСР Михайла Горбачова з канцлером ФРН Гельмутом Колем.

Головною спорудою в резиденції є так званий «клубний будинок», який також називають «об'єкт Хонка» — від назви фінської фірми Honka, яка є світовим лідером будівництва з екологічно чистої деревини. Знаходиться на ділянці, що належить фонду «Відродження України». Ця інформація для тих, хто цікавиться будівництвом: матеріалами, архітектурними композиціями та стилями. Адже тут є чому вчитися і здивуватися.

Ми відвідали і виставку раритетних автомобілів і гольф-поле, пройшлися повз сад та теплиці. Усе це – гарна можливість повчитися створювати прекрасне. Але вже – для народу та майбутніх поколінь.Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 919 | Додав: tkachenko | Теги: відпочинок, Межигір'я, Освіта, подорож | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
avatar