Головна » 2016 » Лютий » 24 » Освіта в Європейському Союзі
10:23
Освіта в Європейському Союзі

У понеділок, 22 лютого учні Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої молоді, члени євроклубу Черняк Олексій та Чечель Антон взяли участь у засіданні дискусійного клубу на тему «Вища освіта в Європейському Союзі: міф чи реальність». Основні тренди та виклики для українських студентів».

Чернігів став першим містом, де стартували такі дебати в рамках проекту «ЄС: вибір молоді», який реалізовує ГО «Молодіжна альтернатива». За словами керівника цієї організації Людмили Кудіної, подібні дискусійні клуби протягом наступних місяців пройдуть у 34 містах України.

Студентка ЧНТУ Марина Коваленко, яка рік вчилася у польському навчальному закладі, розповіла про свій досвід та відмінності європейської освіти від української.

На думку представниці Академії суспільних наук Польщі Наталії Овідєнко, ніхто не може обмежувати молоді право обирати свій шлях, своє майбутнє. Але вона вважає, що якщо протягом кількох років «вся наша краща молодь поїде вчитися до Європи і там залишиться», то постає питання «що ж буде з Україною»?

На думку Ірини Соломахи, помічниці народного депутата України Олександра Черненка, нашій освіті не вистачає глобалізації, конкурентоспроможності та комерціалізації. Експерт вважає, що навчальні заклади повинні мати фінансових менеджерів, які займатимуться залученням коштів, а інтелектуальний продукт науковців – ідеї, розробки, винаходи – сприяти цьому.

Віце-президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Наталія Романова вважає, що не можна порівнювати освіту Європи та України. «Наша освіта дає якісні теоретичні знання, але завжди програвала в ініціативі», - пояснила вона свою думку. Говорячи про болонську систему, пані Наталія зазначила: «Болонська система – це на 70% самостійно отримані знання». Також вона порадила студентам ніколи не боятися дізнаватися щось нове, використовуючи для цього всі шанси та можливості.

Представник ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та міжрегіональних досліджень» Максим Корявець розповів про найбільш вдалі програми та проекти. Він зазначив, що у багатьох з них результатом стали спільні ініціативи та проекти учасників. На його думку ознайомчі візити змінюють світогляд і додав: «Якщо взяти 90% українців і на п’ять днів вивезти у Європу, а потім повернути назад, то через місяць життя в Україні змінилося б». Але на думку експерта на ефективність та результативність ідей, запозичених у Європі, дуже сильно впливає неможливість практичного застосування через відмінності у законодавстві.

Тож, ліцеїсти дізналися багато цікавої інформації, поспілкувалися з професійними, обізнаними у цій сфері людьми. І навіть, якщо освіту здобуватимуть за кордоном, обов’язково повернуться до України, аби зробити її процвітаючою державою. Такі планують на даний момент.


Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 420 | Додав: tkachenko | Теги: Освіта, Євроклуб, ЄС | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar