Головна » 2016 » Грудень » 5 » Не жаліти, а допомагати
14:18
Не жаліти, а допомагати

Напередодні міжнародного дня інвалідів відбулося засідання кіноклубу медіапросвіти Docudays UA при ЧОПЛ про права людини. Його учасниками стали учні ЧОПЛ.

Старшокласники переглянули та обговорили документальний фільм режисера Матьє Брона «Тілом і душею». Перш за все, кінострічка емоційно зачепила життєвими історіями головних героїв, щирістю їх думок та переживань, близькістю людських цінностей. Ці надихаючі історії молодих мозамбікців із фізичними вадами, які настирно шукають своє місце в суспільстві, спонукали до роздумів ліцеїстів щодо свого ставлення до життєвих труднощів, уміння справлятися з ними, оберігати та відстоювати свою гідність. Звернули увагу на те, що люди з особливими потребами мають значно більше перешкод і саме оточуючі можуть допомагати у їх подоланні. І не завжди для цього необхідні лише кошти, а частіше за все людська небайдужість, повага, підтримка. Наприкінці розмови обмінялися інформацією про ті установи, організації, проекти, людей, які переймаються людьми з фізичними вадами, їх правами, умовами для самореалізації та інтеграції в суспільство.

Наступне засідання кіноклубу відбудеться 8 грудня в рамках ХІІІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Чернігівській області.

Цей фільм примусив замислитися над багатьма питаннями, які стосуються інтенсивного розвитку технічного прогресу, який з одного боку дарує людям блага цивілізації, а з іншого несе загрозу. Проводилися паралелі між катастрофою на Чорнобильській АЕС і на АЕС Фукушими, між їх наслідками : відсутність достовірної інформації у населення, належного медичного обслуговування, несвоєчасна евакуація, турботи про дітей, відсутність системної державної політики у ліквідації наслідків аварії. Очевидно , що з цими проблемами пов’язані права людини, про які має турбуватися держава. Нажаль, цю турботу беруть на себе неурядові організації та небайдужі громадяни.

Особливий акцент під час обговорення фільму був зроблений на проблемі відповідальності кожної людини за свої дії: батьків перед дітьми, науковців перед суспільством, державних службовців перед жителями країни…

Засідання кіноклубу відбулося за участю представниці громадської організації «МART» Надії Самардак, яка виступила як експерт в питаннях прав людини.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 465 | Додав: tkachenko | Теги: відповідальність, кіно, засідання, фільм, кіноклуб | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar