Головна » 2016 » Березень » 23 » Навчання для майбутнього України
13:27
Навчання для майбутнього України

21 березня в актовій залі Чернігівського обласного педагогічного ліцею відбулася зустріч з консультантами з питань навчання за кордоном (у навчальних закладах Польщі), які ознайомили учнів із перспективами здобуття освіти в одній із сусідніх країн.

Для себе ліцеїсти визначили ряд важливих аспектів щодо вступу:

  • Можна вступати одразу після закінчення школи в Україні. Вступ до ВНЗ проводиться без складання іспитів і обліку результатів ЗНО.
  • Навчання на англійській і польській мовах. Дипломи польських вищих навчальних закладів відповідають прийнятим міжнародним класифікаційним нормам освіти.
  • Більшість ВНЗ пропонують підготовчі курси польської мови перед початком навчання.
  • Гнучка система розкладу занять, Болонська система навчання. Можливість участі в програмі обміну – Еразмус+.
  • Маючи польський диплом, не потрібно оформляти дозвіл на роботу в Польщі.
  • Із метою пошуку роботи, студенти мають право залишатися в Польщі ще протягом одного року після закінчення ВНЗ.
  • Проживання та навчання в іншій державі — це шанс для знайомства із закордонною культурою і досвід спілкування з іноземцями.

Учням протягом зустрічі повідомили, що навчання коштує в державних університетах від 2 000 євро, в приватних від 800 євро. Державні навчальні заклади вважаються престижнішими. Щодо міста, то рекомендують Краків. Деякі державні університети пропунують українцям безкоштовні місця (десь 10-12). Але для цього потрібно здати екзамен на польській або англійській мовах. На деяких факультатетах, таких як міжнародне право (відносини України з Польщею), або українська філологія, викладання ведеться українською мовою. Читання лекцій англійською мовою коштує дорожче, ніж польською. Якщо студент збирається вчитися на платному, то здавати екзамен не обов’язково, треба тільки подати документи. Завдяки певним умовам є можливість зменшити плату за навчання до 50%. Навчання йде переважно на практику, а не на теорію, до того ж більшість студентів поєднують навчання з роботою.

Консультанти з питань навчання за кордоном допомагають знайти університет. За вибраним факультетом (пропонують топ - 10 найкращих навчальних закладів) підбирається місто, після цього підписується договір. Коли й з цим покінчено, то студента можуть підготувати до вступних екзаменів, знайти житло в Польщі (гуртожиток, квартиру). Вивчити польську мову можна за безкоштовними онлайн курсами.

Детальну інформацію можна знайти на сайті: infostudy.eu.

У рамках зустрічі директор ліцею, Галина Василівна Коломієць вручила нагороди старанним ліцеїстам. Так, Стипендію педагогічного визання отримали двоє першокурсників – Пустовойт Даша, учениця І гуманітарного та Ігор Степанов, учень біолого-хімічного профілю. А також учасники(і переможці!) Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів «Врятувати від забуття», організованого Міжнародним благодійним фондом національної пам'яті України у співпраці з центральними та місцевими органами влади: Дорошенко Ірина, Гець Вікторія, Пустовойт Даша, Фесюн Юрій, Картель Максим, Ганнущенко Микола.

Тож, сподіваємося на краще і йдемо підкорювати Європу! А головне – повернутися в Україну вже професіоналами, і перетворити країну на перспективну і успішну!


Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 463 | Додав: tkachenko | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar