Головна » 2014 » Грудень » 10 » Напередодні Міжнародного дня прав людини
11:03
Напередодні Міжнародного дня прав людини

У Чернігівському обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді 7 грудня, в рамках XI Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, відбувся показ кінострічки литовського кінорежисера О.Бураї «Лізо, ходи додому».

Ліцеїсти уже не вперше стають учасниками заходів мандрівного фестивалю документального кіно про права людини в Чернігівському регіоні, який традиційно презентує найкращі фільми березневого Міжнародного фестивалю Docudays UA.

Документальна стрічка О.Бураї «Лізо, ходи додому» удостоєна головного призу Docu-2014 в номінації «Коротко» за поетичну чуттєвість та повагу до людських таємниць.

Дійсно, цей фільм зачепив найтонкіші струни юних глядачів. Викликав в учнів бурю різноманітних емоцій, змішаних почуттів: від співчуття головній героїні стрічки та захоплення її талантами, незіпсованістю дитячої душі, тонким відчуттям світу природи до обурення незрілою поведінкою Лізиних батьків, їх безвідповідальністю та щоденним руйнуванням долі власної дитини. Цей фільм сколихнув душевний спокій старшокласників ще й тому, що майже кожен із присутніх глядачів, у своєму житті ставав свідками подібних ситуацій. Схожі сімї на сімю героїні, на думку учнів, дійсно порушують безліч прав дитини: право на любов та піклування з боку батьків, право на достатній та гідний рівень життя, право на повний розвиток, захист від психологічного та фізичного насилля, тощо. Проблема реалізації прав дитини в сучасному світі постає досить гостро. Тому в своєму обговоренні стрічки велику увагу приділили пошуку шляхів вирішення цих надскладних викликів людському суспільству. На думку учнів це має бути цілий комплекс кроків: від формування ще в ранньому віці сімейних цінностей та відповідальної поведінки у майбутніх батьків до створення реабілітаційних центрів для проблемних сімей. Не менш важливою є також небайдужа, активна позиція кожної людини, готовність прийти на допомогу Дитині.

«Ваші діти – це не ваші діти.
Вони є синами й дочками устремління самого Життя до продовження.
Вони приходять завдяки вам, але не від вас.
Хоча вони з вами, але вони вам не належать.
Ви можете давати їм свою любов, але не думки, бо вони мають власні.
Ви можете дати притулок їхнім тілам, але не душам,
Бо їхні душі перебувають у домі дня прийдешнього,
А ви не можете побувати в ньому, навіть у снах.
Ви можете спробувати походити на них, однак, не намагайтеся зробити їх подібними до вас.
Тому що життя не рухається назад і не шукає за вчорашньою дниною.
Ви – луки, з яких ваші діти живими стрілами спрямовуються уперед».

Каліла Гібран «Пророк».Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 607 | Додав: tkachenko | Теги: документалістика, кіно, Docudays Ua | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar