Головна » 2016 » Листопад » 16 » Молоді лідери: рушійна сила місцевої демократії
13:58
Молоді лідери: рушійна сила місцевої демократії

Із 7 по 11 листопада педагог-організатор Чернігівського обласного педагогічного ліцею Антоніна Федорченко перебувала у місті Страсбург з ознайомчим візитом під час Світового форуму за демократію.

Конгрес місцевих та регіональних влад організував цей візит у продовження регіональних семінарів для молодих місцевих лідерів, які були організовані в Україні з 2014 року. Конгрес відібрав 20 учасників для участі в ознайомчому візиті.

Протягом усього періоду перебування у Страсбурзі, учасники ознайомилися та визначили кращі практики для подальшого розвитку місцевої та регіональної демократії в Україні. У цьому контексті вони мали змогу обмінятися думками з представниками Ради Європи. Так, 7 листопада відбулася зустріч із Гудрун Мослер-Тьюрнстрьом, Президентом Конгресу. Президент наголосила, що демократія починається з нас самих, із наших ініціатив, із маленьких сіл, містечок, регіонів, а децентралізація - необхідна річ, яка змінить нашу країну вже у найближчий час.

Учасники візиту взяли участь у Світовому форумі за демократію «Демократія і рівність – чи важлива освіта?». Основними меседжами форуму стали навчання через діяльність – від теорії до практичного застосування принципів демократії. Доповідачі на пленарних засіданнях привертали увагу до питання взаємозв’язку педагогіки з популяризацією ідей сталого розвитку, подолання нерівностей, на основі демократичних цінностей виховання терпимого ставлення до оточуючих задля миру та розвитку. Другий день форуму був присвячений практичному осмисленню питань розвитку демократії та ролі в цьому освіти. Цікавою формою стали Лабораторії серій : «Громадянство, демократія та освіта» та «Освіта згладжує соціальні розбіжності». Результатом Форуму стала нагорода Ради Європи за інновації в сфері демократії.

Також у рамках поїздки відбувся ознайомчий візит «Україна та Рада Європи», де відбулися зустрічі з Дмитром Кулебою, послом, постійним представником України у Раді Європи, Тарасом Вавринчуком, старшим юристом Секретаріату Європейського суду з прав людини, представниками від Парламентської Асамблеї Ради Європи. Учасники зустрічі мали можливість задати запитання представникам, поспілкуватися у вільній, відкритій формі «Face to face».

Одним із яскравих моментів став ознайомчий візит до містечка Каппельродек, Німеччина. Його тематикою було залучення молоді в процеси прийняття рішень. Через спілкування з місцевими обраними представниками м. Каппельродек та навколишніх муніципалітетів учасники зустрічі змогли відповісти на основні питання, які їх цікавили, та порівняти досвід розвитку громад на місцевому рівні України та Німеччини.

Загалом цей ознайомчий візит до Страсбурга став важливим інструментом розуміння інноваційних шляхів залучення молоді до процесів демократичного прийняття рішень, а також загального усвідомлення – демократія можлива тільки в демократичному суспільстві, а її становлення – це основне завдання освіти.
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 323 | Додав: tkachenko | Теги: Освіта, Європа, європарламент, подорож, форум | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar