Головна » 2013 » Квітень » 23 » Міжнародна зустріч «Діалог двох культур»
16:50
Міжнародна зустріч «Діалог двох культур»

20-21 квітня на базі Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради відбулася Міжнародна зустріч «Діалог двох культур», яка проходила згідно плану заходів у рамках угоди про співпрацю між Чернігівською та Гомельською областями. На зустріч прибули делегації Гомельського державного обласного ліцею (Білорусія) та Русанівського фізико-математичного ліцею (м.Київ).

Ця зустріч стала свідченням того, що Чернігівський обласний педагогічний ліцей впевнено і послідовно виходить на міжнародні орбіти, всотуючи і творчо опановуючи культурні надбання зарубіжних друзів і достойно презентуючи в світовому співтоваристві національну освіту.

Програма зустрічі вирізнялась яскравістю і насиченістю. Гостей зустрічали хлібом-сіллю, віршами і піснями юні господарі у національному вбранні. У учасників міжнародної зустрічі була можливість відвідати уроки, і чи не найбільше їм запам’ятався урок психології, присвячений найвищому людському прояву – почуттю кохання. Для педагогів був організований педагогічний круглий стіл, під час якого колеги ділилися своїми професійними здобутками, обговорювали гострі проблеми. Українськими вчителями було поставлено чимало різноманітних запитань щодо системи освіти у братній Білорусі. Багато освітянських проблем, визначених під час розмови, виявились спільними і в рівній мірі актуальними для обох держав.

Гостям була запропонована екскурсія «Чернігів історичний», і вони були вражені красою і величчю нашого старовинного міста.

Зустріч «Діалог двох культур» проходила в рамках традиційного весняного вернісажу ліцейної творчості. На вернісажі музичні, хореографічні, театральні та інші художні колективи ліцею представляють плоди своєї праці, і тому наші білоруські і київські друзі мали змогу насолодитись творчістю чернігівських юних талантів та представити власні творчі доробки. На концерті панувала атмосфера схвильованої піднесеності, щирості, оптимізму і доброти.


Господарі і гості зустрічі провели разом учнівський круглий стіл «Діалог молодих лідерів: традиції ліцеїв як засіб особистісного розвитку ліцеїстів», в ході якого були проаналізовані особливості і проблеми особистісного становлення молодої людини з активною життєвою позицією та питання молодіжного суспільного життя в Україні та Білорусі. Під час круглого столу були визначені шляхи подальшої багатопланової і глибокої співпраці між нашими навчальними закладами.

У неділю ж 21 квітня фестиваль продовжився на агробіоостанції ліцею, який знаходиться у мальовничому урочищі Ялівщина, де були посаджені дерева дружби (згідно національних традицій білоруси саджали берези, а українці – верби), де співались українські і білоруські народні пісні, де теплою і сонячною була не тільки природа, а й посмішки, погляди і слова нових друзів. Це тепло надовго збережеться в серцях всіх учасників фестивалю, а наступні зустрічі стануть ще яскравішими і душевнішніми. Запорукою того, що такі зустрічі обов’язково будуть, є Звернення до молоді Білорусі та України, прийняте учасниками фестивалю.
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 1064 | Додав: tkachenko | Теги: зустріч, семінар, абс, Культура, подорож | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
avatar
0
1 Sleleon • 08:03, 24.04.2013
Прывітанне, шаноўнае спадарства! Дзякуй , сябры, за цудоўную сустрэчу 20-21 красавіка ў "Дыялогу двух культур. Чакаем вас на гасцёўню да нас 0.04.2013
avatar
1
2 fromBelarus(ju) • 09:51, 24.04.2013
Привет!Спасибо большое за прием и прекрасно проведенное время! Надеюсь, мы продолжим наши дружеские и деловые отношения!Welcome to Gomel!
avatar
0
3 fromBelarus(alina) • 09:59, 24.04.2013
Привет!Большое спасибо за встречу,за положительные эмоции и за тёплый приём!Ждём с нетерпением встречи  с Вами!
avatar