Головна » 2018 » Квітень » 5 » Міні-EdCamp Чернігів
14:10
Міні-EdCamp Чернігів

30 березня на базі Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обласної сільської молоді за підтримки Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації відбулася регіональна (не)конференція міжнародного руху EdCamp для шкільних педагогів mini-EdCampChernihiv, темою якої є «Учительcтво й учнівство – мистецтво бути разом. For future!». Згідно з Концепцією Нової української школи, яка є основним документом у розвитку сучасної освіти, а також за експертними оцінками, найбільш успішними на ринку праці в найближчій перспективі будуть фахівці, які вміють навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіти іншими сучасними вміннями. За влучним висловом Норберта Вінера, ми змінили своє оточення так радикально, що тепер повинні змінити себе, щоб жити в цьому новому оточенні. Отже, зміна поколінь веде до зміни педагогічних підходів. Нова школа потребує нового вчителя – агента змін. Саме над питаннями, якими мають бути шкільні вчителі, якою повинна бути їхня підготовка, аби навчати дітей ХХІ століття, покоління Z, які форми роботи вони мають обирати, аби бути на одній хвилі з учнями, їхніми батьками та колегами, говорили експерти та експертки, учительство області та України на (не)конференції EdCamp Чернігів.

Подія зібрала 98 осіб (з них 86 – жінок та 12 – чоловіків), 10 експертів та експерток з України, шкільних педагогів з 6 областей - Чернігівської, Київської, Тернопільськаої, Херсонської, Сумської, Дніпропетровської.

На відкритті до усіх вмотивованих учасників та учасниць звернулася Наталія Романова, заступниця голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань. Пані Наталія акцентувала увагу всіх присутніх на важливості розбудови Нової української школи з компетентнісним підходом, ключовими моментами співпраці учнівства, батьківства та вчительства на шляху до впровадження концепції та розвитку освіти в Україні.

Оскільки темою EdCamp Chernihiv є «Учительство й учнівство – мистецтво бути разом. For future!», організатори активно залучили учнівство до проведення не-конференції. Розпочав подію естрадний хор «IndiGo» під керівництвом Івана Богданова, учні та учениці були волонтерами на локаціях, супроводжували учасників та учасниць. Після двох експертних паралелей відбувся майстер-клас від учнівства Чернігівського професійного училища залізничного транспорту «Майстерня білих ворон» - розмальовування пряників у стилі EdCamp.

У панельній дискусії «Освіта ХХІ століття. Якою її бачить сучасне суспільство?» взяли участь зацікавлені представники бізнесу (Юлія Півень, HR Manager JBS,), освіти (Ганна Коломієць, директорка ЧОПЛ, Василь Білогура, начальник управління освіти ЧМР, Неля Лавріненко, засновниця Першої приватної школи «МудрАнгелики», Світлана Фір, засновниця Студії дитячої музичної творчості «А-Соль»), громадського сектору (Анастасія Леухіна, засновниця проектів «Освітній експеримент», #пустивреанимацию) аби з’ясувати, які виклики має освіта на сьогоднішній момент. Модерувала цю дискусію Наталія Черевко, учителька англійської мови ЧОПЛ, засновниця Приватної школи англійської мови в Чернігові.

Фінал події теж був символічний – відбулася акція «Долоньки змін». Учні та учениці написали на паперових долоньках свої побажання щодо того, яким має бути вчитель/вчителька. А вчительство, у свою чергу, на долоньках зафіксували свої обіцянки щодо кроків, які наблизять усіх нас до учнівства.

Усі учасники та учасниці отримали сертифікати про участь у (не)конференції та про 8 годин підвищення кваліфікації за темою mini-EdCamp. Сподіваємося, що один із основних принципів руху «EdCamp» - ефект «довгого хвоста» стане ключовим для всіх учасників і учасниць, і всі зустрінуться на події EdCamp у Ніжині вже 21 квітня.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 263 | Додав: izlom | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar