Головна » 2016 » Березень » 23 » Мій рід, моя родина – це все єдина Україна!
16:35
Мій рід, моя родина – це все єдина Україна!

Ліцейне родинне свято «Мій рід, моя родина – це все єдина Україна» у рамках проекту «Ліцей - Екосвіт» відбулося в Чернігівському обласному педагогічному ліцеї 19 березня.

Провідною ідеєю свята стало усвідомлення усіма учасниками свого включення до більшої системи: «Рід – мала Батьківщина - Україна», адже ми народ єдиної країни.

Кожен клас у своєму виступі продемонстрував історію свого роду, рідного краю. Варто зазначити, що І курс, згідно проекту «Ліцей - Екосвіт» розкрив теми свого роду, своєї сім’ї, тих населених пунктів, із яких прибули ліцеїсти. Стосовно другокурсників, то вони побачили свій рід крізь призму цілісної України, значущості для всього світу.

“Моя земля – земля моїх батьків”, стверджують учні І гуманітарного. Древній Любеч – одне з найдавніших міст України. За правління Олега воно було серед головних міст, де сиділи його “величні князі”. Малуша-ключниця княгині Ольги, сестра Добрині, мати Володимира Великого. У Любечі народився Антоній Печерський. У своєму виступі учні-князі закликали нащадків до миру і злагоди.

Усі ми обвиті стежками доріг,
Які простяглися без краю…

Прості люди своєю працею, талантом подарували чернігівцям відчуття прекрасного. Леонтьєва Валентина Михайлівна спроектувала клумби Чернігова – районів Масани та центральної частини міста. Степанов Валерій Петрович – художник-самоучка, картини якого прикрашають галереї та музеї міста. Історія І курсу біолого-хімічного профілю була саме про них.

Рідне село! Воно справді зігріває душу кожного з нас. Це тепло проникає глибоко до серця. І де б ми не були, а невидимі промінчики притягують до себе, кличуть із далеких доріг до рідного села, до отчого дому. Сьогодні стежки нас приведуть до села Киселівки Менського району. Його представив Зразковий духовий оркестр під керівництвом Тищенка Петра Григоровича, батька учениці І курсу фізико-математичного профілю Тищенко Олени.

Микола Яковченко – видатний український актор театру і кіно. Народився у Прилуках більше 100 років тому, але кожне із поколінь пам’ятає його як найнароднішого серед заслужених і найзаслуженішого серед народних. Художній комедійний твір «За двома зайцями» став яскравим доповненням геніальних ролей нашого земляка. Своє бачення видатного твору Старицького презентував ІІ фізико-математичний.

Правду кажуть, що істинна шляхетність – не у маєтності побуту, а у духовному сенсі буття. Нащадки Петра Ревухи та Богдана Хмельницького явили світу високу духовність, гідну могутнього коріння великого українського роду: Стороженки, Хмельницькі, Коневські, Лизогуби, Лисенки, Ревуцькі.

Історія мальовничого Іржавця, що подарував світові композитора Левка Ревуцького, доля нашого земляка, його симфонічні, камерно-інструментальні твори була цього вечора у інтерпретації учнів ІІ курсу біолого-хімічного профілю.

Історія ІІ гуманітарного була про наказного гетьмана Дмитра Васильовича Чечеля, одного з найвідданіших Івану Мазепі людей, представника давнього козацького роду, останнього коменданта Батурина, ім'я якого було надовго вирвано із книги історії України. Ліцеїст Антон Чечель, його батько Ігор Дмитрович є нащадками полковника Чечеля.

У програмі вечора відбувся показ моделей весняної колекції фабрики «Лавіс» міста Чернігова, підготовлений Вікторією Подою та ліцейною студією «Мадам-Стиль». А передували святу творчі майданчики, які працювали у фойє. Ліцеїсти змогли відвідати студії аквагриму, манікюру, креативних зачісок та студійної фотозйомки.

Піснею вечора стали слова Олександра Пономарьова «Заспіваємо пісню за Україну», адже саме сьогодні наша країна потребує спільних дій для позитивних змін. А головне – знати і розуміти, що країна починається з нас!

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 642 | Додав: tkachenko | Теги: Україна, Екосвіт, Родина, рід | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar