Головна » 2014 » Вересень » 2 » Ми – твій завтрашній світанок, Україно! Натхнення – 2014. Щоденник збору
12:41
Ми – твій завтрашній світанок, Україно! Натхнення – 2014. Щоденник збору

Сучасні складні і трагічні історичні події, перед якими постала Україна, вимагають об’єднання зусиль всіх українців щодо захисту і зміцнення суверенітету нашої незалежної держави, її духовного і фізичного відродження, її подальшого розквіту і процвітання. Відтак темою збору «Натхнення – 2014» стала "МИ – ТВІЙ ЗАВТРАШНІЙ СВІТАНОК, УКРАЇНО!"

Збір відбувся з 30 серпня по 1 вересня у таборі «Зміна» в Седневі. Він був пронизаний тематикою єдності України, збереження та примноження українських традицій, національної гідності, гордості за свій народ і відданості йому.

Перший день збору названо «Україна: шляхетність і гідність». У цей день відбулося інтерактивно-креативне ознайомлення першокурсників з країною Ліценією, її історією, культурою, дорослим і не дуже населенням. Пройшли історико-культурологічний брейн-ринг для другокурсників «Україна крізь століття: боротьба за волю», а також спортивно-військова гра для юнаків «Січ». Фінальною яскравою крапкою першого дня став вечір-презентація другого курсу «Україно, не журись», де учні презентували ліцейне життя через призму українських фольклорних жартів, гуморесок тощо. Вечір ще раз довів, що молоде покоління українців готове зробити усе можливе задля процвітання нашої держави.

Другий день було присв’ячено духовним основам української нації, софійним, інтелектуальним, ментальним скарбам українського етносу - «Український дивосад». Протягом першої половини дня відбулися уроки педагогів ліцею, гостей з Русанівського ліцею міста Києва та провідних спеціалістів у галузі збереження здоров'я. Кожне із цих занять було призване показати багатство нашої країни, її невичерпні джерела – як природні, так і культурно-історичні. У другій половині дня першокурсники познайомилися з творчими студіями ліцею на кругосвітці «Мистецькі мандри».

«А ми до вас у вечірній час» - саме так називався фінальний вечір збору, на якому відбулася презентація першого курсу, загону «Маестро» та вожбату на матеріалі українських прислів’їв, авторських афоризмів українських письменників, філософів. Вожаті свій виступ присвятили 120 річчю від дня народження Олександра Довженка. Загін «Маестро» у виступі звернувся до всіх із Молитвою за Україну. Яскравим спалахом – фінальною ватрою «Віночок українських пісень» закінчився другий і останній день збору.

Чому останній? Бо перше вересня – день знань. Це своєрідний провісник того, що літо скінчилося, а з ним прийшло усвідомлення себе вже в іншій ролі: від бешкетників до серйозних учнів елітного навчального закладу, готових навчатися задля миру і благополуччя України.

Підтвердженням цього стали вишиванки і віночки, прапори і прапорці, які прикрасили свято першого дзвінка «Україна – єдина країна». У своєму зверненні до учнів директор ліцею, Галина Василівна Коломієць, ще раз привернула увагу всіх присутніх до ситуації на сході України та закликала хвилиною мовчання вшанувати тих воїнів та простих людей, які загинули в зоні АТО.

До учнів звернувся незвичайний гість, який прагнув уже у 18 столітті зміцнити й зберегти державно-політичну автономію України, останній гетьман Лівобережної України, Президент Петербурзької Академії Наук Розумовський Кирило Григорович. Разом із своїми козаками він звернувся до ліцеїстів як до спадкоємців цінностей держави та подякував за збереження української державності.

Продзвенів перший дзвоник, стихли ліцейні голоси у таборі «Зміна», який гостинно приймав ліцейну родину. Та залишилася відповідальність за мирне небо, світле майбутнє, упевненість у завтрашньому дні. З’явилася у ліцеї після збору ще одна традиція – кожен день навчань починається тепер з виконання гімну України. Тут стали поруч учень і вчитель, адже лише пліч-о-пліч ми переможемо. Слава Україні – говоримо ми сьогодні. І з гордістю відповідаємо: Героям слава!

ДЕТАЛЬНИЙ ПЕРЕГЛЯД https://plus.google.com/photos/104698338902427115548/albums/6054927047793775681

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 837 | Додав: tkachenko | Теги: зустріч, свято, табір, Збір «Натхнення», перше вересня | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar