Головна » 2011 » Грудень » 9 » Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
13:42
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини
З 14 по 29 листопада 2011 року в Чернігові проходив Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays Ua.
Організатором цієї яскравої події в нашому регіоні виступила міська молодіжна громадська організація «Молодіжна альтернатива» (М’АРТ). І вже вдруге одним із партнерів цього фестивалю стає Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді. Саме його учні на волонтерських засадах активно допомагали представникам громадських організацій у проведенні цього кінофесту.
Традиційно мандрівному фестивалю передував Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays Ua 2011, який відбувся в Києві навесні. Цього року в конкурсній програмі та позаконкурсних показах узяли участь 63 фільми з України та інших країн Європи, США, Канади, Нової Зеландії, Індії, країн Південної Америки та Африки. Їх переглянули понад 24 тисячі глядачів. І завдяки мандрівному фестивалю, який стартував у столиці, ці творчі доробки змогли побачити ще жителі близько 123 міст і містечок України. Чернігів та чернігівці були в їх числі.
Як правило, фестиваль на Чернігівщині проходить напередодні Міжнародного дня прав людини, який відмічається 10 грудня. Основною метою цього мистецького і водночас просвітницького заходу є сприяння вихованню свідомих громадян країни, які поділяють демократичні цінності, та розвиток рівня культури прав людини в українському суспільстві.
Цільовою аудиторією фестивалю стала переважно молодь. Це учні загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, коледжів, технікумів, інститутів м. Чернігова.
Протягом двох тижнів учні та студенти змогли переглянути та обговорити декілька документальних фільмів. Центральним у цьогорічному фестивальному кінопоказі в Чернігові стала робота польського режисера Якуба Стожека «Поза зоною досяжності». Це зворушлива історія про двох сестер, які перед початком дорослого життя роблять ще одну спробу знайти свою матір і відновити сімейні стосунки, якими батьки нехтували багато років. Фільм спонукає молоде покоління замислитися про загальнолюдські цінності, особливо про важливість сім’ї в житті дитини.
Саме ця документальна стрічка в рамках дня документального кіно про права людини 18 листопада була показана й учням ЧОПЛ. Більшість із них уперше зустрілися з явищем документального кіно. Безперечно, документальне кіно спонукає молоду людину думати і є нелегким випробуванням для непідготовленого глядача. Але, незважаючи на труднощі сприйняття, учні відчули свою причетність до побаченого, зрозуміли, що в глобалізованому світі немає чужих проблем.
Такі фільми та їх обговорення допомагають молоді набувати знання про права людини, навчають бачити випадки порушення прав людини, дитини та дають необхідну інформацію щодо ефективних способів їх захисту.
Безперечно, такий фестиваль є унікальним потужним освітнім інструментом у сфері захисту прав людини. А для ліцеїстів, співпричетних до його проведення, є ще й неоціненним у плані набуття організаційного та комунікативного досвіду, розширення свого уявлення про думки та життя учнівської молоді міста.


Психолог ліцею Нудьга Н.В.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 975 | Додав: tkachenko | Теги: Docudays Ua, Фестиваль, молодіжна альтернатива, кіно, права людини | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar