Головна » 2018 » Грудень » 17 » Магістральна (не)конференція міні-EdCampChernihiv
13:05
Магістральна (не)конференція міні-EdCampChernihiv

15 грудня 2018 року на базі Чернігівського обласного педагогічного ліцею відбулася (не)конференція міні-EdCampChernihiv «25 кРоків до НУШ». Вона зібрала 150 освітян з усієї Чернігівської області та України. Ця подія відбулася за підтримки команди EdCamp Ukraine edcamp.org.ua, включена до офіційних заходів Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Під час відкриття (не)конференції до всіх освітян звернулася заступниця начальника Управління освіти на науки Чернігівської облдержадміністрації Олена Соронович, яка відмітила, що саме вчительство є рушієм змін в освіті. Усі кроки до НУШ будуть успішними, якщо крокуватимемо разом з дітьми та їх батьками, виходячи із потреб кожного з учасників освітнього процесу.

У програмі (не)конференції mini-EdCamp Chernihiv були експертні сесії від кращих освітян України. Ця подія ввійшла до цілого спектру заходів у рамках святкування 25-річчя ЧОПЛ, тому очікуваною та надзвичайно інформаційною й пізнавальною стала сесія від директорки Ганни Коломієць «Управління навчальним закладом, що завжди в пошуку». Сюрпризом для всіх став майстер-клас від переможця щорічної премії Global Teacher Prize Ukraine Олександра Жука (м.Запоріжжя) «Сучасні тренди освітнього закладу».

Велика кількість сесій під час (не) конференції відбулися за підтримки партнерів руху EdCamp в Україні. Інтерактивні уроки з програмою mozaBook від Дмитра Галька (м.Львів) за підтримки EdPro є настільки популярними в Чернігові, що експерт відпрацював не тільки лекцію-демонстрацію в рамках події, а ще й майстер-клас для вчительства, які вже працюють із цією інтерактивною панеллю. Ігор Каплаушенко (м.Київ), керуючий партнер компанії «Розумники» провів майстер-клас «Дидактичні настільні ігри для НУШ». Інтерактивну зону, квест, експерт-сесію для освітян провела Світлана Бондар (м.Київ) за підтримки The Lego Foundation. Презентацію книг та доповідь з обговоренням «Долаємо дискримінацію: три книги, що допоможуть дівчатам стати видимими та відомими» провела Ганна Єфімцева (м.Харків) за підтримки Фонду Г. Бьолля. У рамках (не)конференції відбувся міні-тренінг від Марини Лютинської (м.Гайворон), переможниці Всеукраїнського конкурсу Microsoft «Учитель-новатор 2018» в рамках Global Teacher Prize Ukraine (за підтримки Microsoft Ukraine). Завдяки видавництву Ранок усі учасники та учасниці змогли отримати чудові комплекти дидактичних матеріалів. А також подискутувати зі спікеркою Любов’ю Яковенко (м.Харків) про розвиток зв'язного мовлення молодшого учнівства в умовах швидко зростаючого впливу ІКТ-технологій. За підтримки проекту «ВзаємоДія!» від USAID відбувся антикорупційний урок від чудової експертки Лариси Грицюк (м.Миколаїв), а за підтримки Ділового клубу «Партнер» - міні-тренінг від Валентини Касьяненко (м.Київ) «Бути чи здаватися фінансово грамотними вчителям НУШ». Також партнери події компанія «Всеосвіта» підтримали подію, надавши дидактичні матеріали, наліпки та яскраві ручки.

Під час трьох експертних паралелей неймовірними були сесії психологині Інни Чистенко (м.Чернігів) «Нічого не можна покласти в затиснуті долоні», оперного, симфонічного та хорового диригента Івана Богданова (м.Чернігів) «Навчити творити», випускниць ліцею Надії Грицик (м.Чернігів) «Формула ефективної педагогіки в дії: фінський досвід», Олени Мурашко(м.Чернігів) «Live English or Fun for everyone!», Вікторії Дронь (м.Прилуки) «Візуалізація освітнього процесу як необхідна умова розвитку критичного мислення». Виїзна сесія до Арсеналу ідей міста Чернігів за підтримки Обласного молодіжного центру та його директорки Ірини Сімонової відкрила для учасників та учасниць цей простір, доступний для дітей з інвалідністю. Разом із Сергієм Буровим, директором Освітнього дому прав людини в Чернігові змогли подискутувати про школу – територію прав людини. Соціально-емоційний інтелект та як його розвивати – саме цьому був присвячений міні-тренінг від Оксани Артеменко (м.Київ). Науковий співробітник відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН Олександр Козленко (м.Київ) відкрив секрети природничих наук на лекції «Наступні 12 кРоків НУШ: природничі науки в початковій, основній і старшій школі». Викладачка, яка має 17-річний досвід роботи в усіх ланках освіти – від початкової до вищої, зокрема у ЧОПЛ і НУЧК імені Т.Г.Шевченка Оксана Дженджеро (м.Чернігів) розкрила всім мовні (не)дрібнички на щодень, а Дмитро Покришень (м.Чернігів) подискутував з учасниками та учасницями на сесії «Перші кроки: із чого починається НУШ».

Під час (не)конференції відбулася спеціальна сесія від представників Державної служби якості освіти Марка Бобровського та Сергія Горбачова. Усі учасники та учасниці змогли долучитися до обговорення стандартів оцінювання якості освітнього процесу та залишити свої коментарі до проекту стандартів. А під час панельної дискусії «Модель випускника/випускниці НУШ: як досягти?», яку модерувала журналістка, випускниця ЧОПЛ Лілія Духно змогли подискутувати, як школі вдається бути інноваційною. І як виміряти ці інновації. Які з цих інновацій є оптимальними, щоб випускники закладів середньої освіти змогли відповідати моделі випускника НУШ.

Родзинками події стали відкриті уроки для збірних класів з інтегрованих курсів “Природничі науки” від Наталії Єфименко (м.Чернігів) та “Громадянська освіта” від випускника ЧОПЛ Олександра Павліона (м.Чернігів). Справжній успіх у глядачів мала театральна феєрія від учнівства «25 кроків до успіху», режисером-постановником якої є Заслужений артист України Олексій Биш.

Під час (не)конференції усі учасники та учасниці отримали справжній новорічний пакунок можливостей – поспілкувалися нон-стоп за кавою з колегами, відвідали безліч інтерактивних та фото-зон, віднайшли свою сходинку успіху на віртуальній мапі кроків до НУШ, мали нагоду перепочити в кімнаті тиші, взяти участь у передноворічній лотереї від партнерів та багато іншого. А головне – зарядитися духом EdCamp аби змінюватися самим, рухати зміни в освіті та будувати спільноту відповідального вчительства.


Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 85 | Додав: tkachenko | Теги: EdCampChernihiv, знайомство, учитель, учителька, неконференція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar