Головна » 2015 » Грудень » 16 » Маємо шанс усе змінити
10:15
Маємо шанс усе змінити

У Чернігові протягом двох тижнів проходив Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”. Глядачами побували десятки учнів чернігівських шкіл. Не винятком стали і ліцеїсти Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді.

Учнів першого та другого курсів дуже вразила історія бразильських дітей, які зазнали порушень своїх прав внаслідок Чемпіонату світу з футболу у 2014 році. За гарною картинкою, яку малювало ФІФА, приховувався жахливий рівень життя дітей та утиски з боку влади до звичайного бідного населення. Багато хто з присутніх порівнював дану ситуацію з дуже відомим для нас Чемпіонатом Європи з футболу, що відбувся у 2012 році.

Фільм показав повністю, що байдужість влади до своїх громадян, а особливо дітей, спричинює жахливі наслідки. Порушуючи право на дозвілля, житло вони самі «наштовхують» суспільство на помилкові стежки. Проте багатьох не могло не зацікавити те, що серед такого рівня безправності існують діти, які хочуть покращити життя, і тому не можуть просто закривати очі на порушення прав. Тим паче, що вони закликають до цього усе молоде покоління. Це доводить вже в котрий раз, що не тільки дорослі, а й діти можуть відстоювати свої права. До речі, виходить це у них навіть краще.

Після перегляду фільму ліцеїсти відокремили найактуальніші проблеми правопорушень у сучасному суспільстві та намагалися знайти їх вирішення. «Кожен з нас, мабуть, хоча б раз був свідком порушень прав людини. Але все в наших руках, і ми, молоде покоління, маємо шанс все змінити», - сказала одна з ліцеїсток.

Даша Пустовойт, ліцеїстка І гуманітарного,
волонтерка фестивалю
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 393 | Додав: tkachenko | Теги: права людини, Фестиваль, Docudays Ua | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar