Головна » 2017 » Травень » 18 » Лізо, ходи додому
22:09
Лізо, ходи додому

У Чернігівському обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді напередодні Дня матері, в рамках роботи кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при ЧОПЛ, відбувся показ кінострічки литовського кінорежисера О.Бураї «Лізо, ходи додому» . Ця стрічка удостоєна головного призу Docu-2014 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в номінації «Коротко» за поетичну чуттєвість та повагу до людських таємниць.

Потреба у світі, сприятливому для дітей.

Дійсно, цей фільм , який піднімає надзвичайно гострі соціальні теми, не лишив байдужим жодного глядача. Викликав в учнів гамму різноманітних емоцій, змішаних почуттів: від співчуття головній героїні стрічки та захоплення її талантами, самостійністю, стійкістю, незіпсованістю дитячої душі, тонким відчуттям світу природи до обурення незрілою поведінкою Лізиних батьків, їх безвідповідальністю та щоденним руйнуванням долі власної дитини.

Сюжет фільму побудований на реальній історії, історії однієї неблагополучної родини. В цій сім’ї з постійними випивками, порожніми розмовами, розвагами не має місця для глибокої поваги до дитини, батьківської турботи, душевного, уважного спілкування з донькою. Саме тому Ліза часто втікає з дому, щоб серед природи відновити втрачену душевну рівновагу.

Цей фільм сколихнув душевний спокій старшокласників ще й тому, що майже кожен із присутніх глядачів, у своєму житті неодноразово ставав свідками подібних ситуацій. Схожі сім’ї на сім'ю героїні, на думку учнів, дійсно порушують безліч прав дитини: право на любов та піклування з боку батьків, право на достатній та гідний рівень життя, право на всебічний розвиток, захист від психологічного та фізичного насилля, тощо. Проблема реалізації прав дитини, її соціальної захищеності в сучасному світі постає досить гостро. Тому в своєму обговоренні стрічки велику увагу приділили пошуку шляхів вирішення цих надскладних викликів людському суспільству. На думку учнів це має бути цілий комплекс кроків: від формування ще в ранньому віці сімейних цінностей та відповідальної поведінки у майбутніх батьків до створення реабілітаційних центрів для проблемних сімей. Не менш важливою є також небайдужа, активна позиція кожної людини, готовність прийти на допомогу Дитині.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 513 | Додав: tkachenko | Теги: драма, мати, психологія, фільм, дитина | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar