Головна » Останні новини / Події» Літня екологічна школа 2021
13:11
Літня екологічна школа 2021

Уже відбулася! Так, завершила свою роботу ще одна неповторна літня тематична  школа для учнів ЧОПЛ – екологічна.  З 4 по 9 червня  учні 10 класу біолого-хімічного профілю мали прекрасну нагоду проживати у наметовому містечку, розгорнутому на території агробіостанції ліцею, та брати участь у насиченій програмі літньої еко-школи «МАМОНТ».

Мудрість  Активніст   Милосердя  Оберігання  Небайдужість  Турботливість

 

 

 

 

 

 

Це ціннісні основи літнього еко-проекту, закодовані  його учасниками та учасницями  у  назві літньої школи.  Ключовою ідеєю ЛЕШ стало напрацювання ідей щодо особистого та колективного внеску в збереження рідної природи, відновлення її багатства,  їх реалізації через науково-дослідницьку, проектну діяльність та повсякденний стиль життя.  Для того, щоб наступні покоління саме цей період згадували, як період примноження, а не гірких втрат.  

«Під час літньої еко-школи  ми дізналися багато нового та корисного, навчилися відчувати, дослухатися до природи та берегти її красу, дружно провели час і відчули справжній командний дух.

Прийняття  естафети від гуманітарного профілю надихнуло нас та додало сил та енергії. Центральною справою літніх навчальних практик було закладання «Саду Мудрості, Гармонії та Любові». Цей сад є спільним проектом з гуманітарним та фізико-математичним профілями. Співпраця у його реалізації допомогла поєднати наші інтереси та бажання. Допомогла відчути як ми доповнюємо одне одного. Захоплюючим є те, що кожен учень брав участь у розробці ландшафту саду та вкладав  якусь частинку  себе у майбутню квітучу оазу.

Першою знаковою подією було встановлення наметового містечка. Більшість однокласників уперше в житті зустрілися з досвідом проживання просто неба, іноді сонячного, а іноді дощового. Безумовно, що цей романтичний досвід надовго збережеться у наших серцях.

Однією з найбільш цікавих подій була освітня екскурсія до  національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г.Шевченка. Під час неї  ми познайомилися з історією створення університету. Мали можливість відвідати лабораторії та навчальні аудиторії природничо-математичного факультету.

 

 

 

 

 

 

Пам’ятною подією також був похід до інституту сільськогосподарської мікробіології та промислового виробництва НААН України. Його співробітники провели для нас навчально-пізнавальну екскурсію «Мікросвіт навколо нас» та розкрили секрети життя бактерій, грибів, вірусів. Дозволили зсередини побачити як і над чим працюють українські науковці. Ці дві події допомогли нам детальніше дізнатися про професії еколога, біолога, хіміка та самовизначитися щодо майбутньої професії.

Не менш цікавою була екскурсія  територією регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». Завдяки Юрію Олександровичу Карпенко ми побачили найпрекраснішу сторону зелених легень Чернігова та мали можливість розгорнути свої дослідницькі проекти, які з часом будуть представлені на  звітній науково-практичній конференції.

Безперечно, однією з важливих та хвилюючих подій літньої школи стала презентація дитячого ботанічного саду для  представників Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Ми були раді такому знайомству та чудовій нагоді  представити надбання ліцейної агробіостанції, створені  багатьма поколіннями педагогів, учнів та їх батьків. 

Нам також вдалося залишити свій зелений слід на АБС, висадивши рослини, які привезли ліцеїсти та саджанці, надані на благодійній основі із   розсадника «СонцеСад».  Сподіваємося, що з часом вони також  милуватимуть око майбутніх гостей цього  ботанічного саду.

Вечірні розмови  та пісні біля багаття із нашими гостями  Дарією Зубенко, Мариною Колесник стали ще однією окрасою літньої школи. Глибокі, щирі, змістовні, атмосферні вони органічно впліталися у насичені дні практики та розширювали наш життєвий досвід та уявлення про сучасний світ.

Прогулянка по Десні на човнах-драконах, яка завершувалася під літньою зливою,  залишила по собі чи не найяскравіший емоційний слід у пам’яті більшості одногрупників та одногрупниць. Ця прогулянка ще міцніше об’єднала нас в одну команду та скріпила нашу дружбу, сприяла переживанню успіху від спільного подолання перешкод.

Незабутнім та наповненим неймовірними емоціями, став для нас завершальний день нашої школи. Картопля, запечена на вогні, шашлики, пісні, танці, посвячення в екологи, фото перегляд, нічна прогулянка залишаться в наших серцях назавжди.

Цю літню школу, насичену різноманітними подіями, ті емоції щастя, які вона нам подарувала, ми не забудемо ніколи. Ми дякуємо  нашим наставникам, гостям та усім хто долучався до її організації та проведення, за можливість корисно та цікаво провести цей час. Ці дні стали для нас справжнім  джерелом прекрасних емоцій та енергії!!!»

                                                   Хоменко Настя, Чекиш Таня, Ващенко Віка

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 313 | Додав: admin_ | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
avatar