Головна » 2015 » Вересень » 1 » Літні вершини
10:11
Літні вершини

Влітку відбулася літня педагогічна школа «Камертон», учасниками якої стали вчителі Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді та Русанівського ліцею м. Києва. Вона пройшла в одному з найчарівніших куточків України – Карпатах. Це «мандрівна» школа, адже місце дислокації її учасників змінювалося: гірськолижні курорти Драгобрат та Буковель, селище Ясіня, селище Солотвино, місто Яремче.

Школа задумувалася, як така, що допоможе вчителям відновити внутрішній баланс, розширити потенціал тілесно-інтелектуально-емоційної сфери, збагатися новими враженнями та знаннями. Сьогодні можна певно сказати, що цей задум вдався! Цьому сприяли психологічні майстер класи, свічки, експедиції, спілкування з людьми, але в першу чергу природа! «Карпати можна відкривати щодня. Щоразу це справжнє диво, яким можна лише захоплюватися. Тут відчуваєш себе вільним, сильним, упевненим у своїх силах. З’являється душевна рівновага і хочеться радіти життю», - так написала у своєму щоденнику одна з учасниць школи.

Насправді, гори дарували не лише свою красу, а й можливість переборювати лінь, страхи, невіру у власні сили. «Неймовірне відчуття польоту, простору, величі природи. А ще – я здолала! Я на вершині!!!». Це запис було зроблено після підкорення північної вершини гори Близниці ( 1883 м).

Дуже збагачувало і надихало на роздуми спілкування з жителями Закарпаття, знайомство з укладом їх життя, традиціями. Ось, які думки внаслідок цього лягли на папір у дні роботи літньої школи: « Дорогі мої колеги! В рамках ролі, яку ви мені довірили, сформулюю декілька порад, які звичні, але дуже актуально звучали тут, серед мудрості гір і людей:

1. Тримайся купи і будь собою.
2. Не забувай добра.
3. Шукай талант де тільки можна і користуйся ним.
4. Доводь будь-яку справу до кінця.
5. Краще в малому відступити, щоб виграти у великому.
6. Умій тримати себе в руках.
7. Знай, що тебе підтримують небеса і живи в гармонії з природою.
8. Намагайся переконати своїх сподвижників і нащадків у цьому.

З безмежною любов’ю і вдячністю, Мелета».

Символічно, що на зворотному шляху учасники школи опинилися в одному вагоні разом з дітьми, які поверталися з відпочинку до Києва. Дивлячись на те, з якою насолодою вчителі почали спілкуватися з дітьми, стало зрозуміло - до зустрічі із своїми учнями та до початку нового навчального року готові, хоч попереду лишався ще майже місяць відпустки…Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 541 | Додав: tkachenko | Теги: гори, відпочинок, поїздка, Драгобрат, Карпати, Педагогічна школа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar