Головна » 2013 » Вересень » 9 » Ліцейний рух на Подусівці…
12:26
Ліцейний рух на Подусівці…

Країна Ліценія повернулася до активного життя та звичного саморуху вперед із незвичайною тезою: «Головне – не навчання…». Сталося це як завжди – наприкінці серпня. Триденний період з 30 серпня по 1 вересня став уже традиційним для проведення ліценого збору «Натхнення».

Часто, коли сторонні люди запитують, чому саме «натхнення», не завжди хочеться відповідати словниковим трактуванням, та все ж: «Це стан найвищого піднесення, коли пізнавальна й емоційна сфери поєднані і спрямовані на розв'язування творчої задачі. Людину в стані творчого натхнення нібито несе «потік», вона не все усвідомлює у своїх діях, не завжди може сказати, скільки минуло часу…» Важко не погодитися, що саме такий особливий стан супроводжував мешканців ліценії протягом трьох днів. І тут не можна не згадати вожатих:

- Котра година?

- Четвер.

- А, скоро літо…

Звісно, усе це студентські жарти та витівки, але ліцеїсти й викладачі дійсно втратили лік часу. День сплутався з ніччю, ранок переходив у обід. Але усе навколо кружляло, стрибало, співало, інколи шепотіло, але дуже голосно.

…День перший. Найбільш складний, бо організаційний. До того ж, цілий день небо над Подусівкою плакало – мабуть, з радості. Цього дня усі знайомилися й пізнавали один одного заново. День по праву належить другокурсникам і загону «Маестро», адже вони презентували свої творчі обличчя на загал під час творчої справи «Ліцей – еко школа: екологія душі, свідомості та простору».

…Другий день розпочався із півгодинки здоров'я – навіть традиційна ліцейна «годинка» здобула тут зовсім новий статус. Після телеранку усіх захопили двогодинні заняття у клубах за інтересами. Були тут і світи кіно- та меломанів, і клуб мандрівників відкрив для всіх свої широкі двері у світ. Любителі природи відвідували екскурсію, а творчі та креативні особистості перетворювали звичайні аркуші паперу у диво-квіти та квілінгові картини.

Після обіду усіх зібрали творчі діалоги – «Гармонія симетрії», «Гармонія здоров'я» та «Гармонія як естетичне явище». Вони були справді новим явищем у житті ліцею, адже учасниками та модераторами виявилися хоч уже й знайомі, але все ж нові для ліцейного кола особистості. Це і давні друзі ліцею - Віра Миколаївна Зоц, Григорій Борисович Філіповський та Наум Аронович Резніченко. А також нові знайомі – отець Іоан, духовний наставник ліцею, практикуючі лікарі – родина Шенів. І, звісно, гостинні господарі – Галина Василівна Коломієць, Олександр Олександрович Норов та Віталій Іванович Зозуля. Тож, враження лишилися надзвичайно позитивними. Цей день виявився зірковим для першокурсників – саме презентація «Ми – це багато унікальних Я» відкрила для Ліценії нові обличчя.

Другий день завершувався… чи не завершувався зовсім, адже усю ліцейну родину захопила «Bright night», відкривши для всіх спалахи-майданчики: бардівську пісню, відео-салон, English-speaking club, картинну галерею, нічне літ-ательє та бібліо-ніч рідкісної книги. Напрацювання нічного літ-ательє можна побачити згодом на сайті, як і доробки картинної галереї, де митці могли творити не відриваючись від споглядання. Спробуйте тепер спитати: «Чому «натхнення?»

…День знань. Третій день збору. Подусівський табір «Відкриті двері» нарешті виправдав свою назву. Батьки, дідусі й бабусі, сестри й брати, тітки й дядьки – усі з’їхалися на Першовересень до ліцею. Адже першокурсники вже ліцеїсти, а другокурсники перейняли статус випускників. Чи не свято? Шкільні пісні, квіти та обійми завершували урочисте свято. А збір завершувала загальноліцейна конференція та прощальне коло. Подусівка обов’язково відкриє для нас двері на збір уже наступного року. А ми від’їжджали уже з новою тезою: «Головне – не навчання, головне - гармонія»! Ми впевнені в цьому!


Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 1005 | Додав: tkachenko | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
avatar