Головна » Останні новини / Події» Ліцейний янгол-оберіг: якими були подарункові тренди та хто цьогоріч вів подвійну гру
10:39
Ліцейний янгол-оберіг: якими були подарункові тренди та хто цьогоріч вів подвійну гру

Вже понад  двадцять років тому в нашому ліцеї напередодні новорічних свят проходить гра «Янгол-оберіг». Цей рік не став винятком: протягом тижня майже весь ліцей обмінювався подарунками та позитивними емоціями. 

Як зародилась ця гра? Як вона змінювалась протягом років? Та чим дивували ліцейні «янголи-обереги» своїх підопічних – про це розповіла психологиня ліцею Наталія Володимирівна Нудьга, яка є організаторкою цієї гри.

  • Що ви б змогли розповісти з історії гри «Янгол-оберіг»?
  • «Знайомство з прототипом цієї гри відбулося під час літньої комунарської школи більше 20-ти років тому, і київські наші студенти, друзі та колеги познайомили нас з грою, яка називалась «Таємний друг». І тоді ми певний час грали в цю гру, але на той момент в літній школі не були всі учні ліцею, тому виникла ідея, чому б не зробити цю гру для всього загалу. І вже давно перед новорічними святами під час сесії для того, щоб підтримати настрій дітей, пом’якшити переживання за оцінок ми вирішили ввести в традицію цю гру і назвали її «Янгол-оберіг», вона прижилася, і вже кожного року проходить в цей період. Але минулого року під час пандемії ми її змогли провести вже в лютому перед Днем святого Валентина.
  • Які найцікавіші подарунки доводилось вам зустріти за всю історію цієї гри?
  • «Дуже важко виділити найкращі, адже я не знаю всієї палітри того що придумували учні. Але було цікаво спостерігати за тим, що кожен рік зявлялась яка-небуть фішка. І рік не був схожий на попередній. Наприклад, були роки, коли в моді зявились величезні плакати, де були певні побажання своїм підопічним. І ці плакати розвішувались по коридорах навчального корпусу і в гуртожитку. Також була традиція приносити чашечку гарячого чаю своєму підопічному.

Був рік, коли в учнів з’явилась ідея придумувати різні цікаві квести, і діти бігали, шукаючи свій приз за тими записочками, які розкладались по ліцею. Або янголи телефонували на загальноукраїнське радіо і замовляти пісню тому чи іншому ліцеїсту.

Був рік, коли прохали учнів, які володіли музичним інструментом зіграти для свого підопічного.

 Останніми роками спостерігається, що учні почали використовувати онлайн-технології і це також стало частиною гри.

 Навіть не те, що матеріальне, а в більшості повязане з враженнями, не буденне, воно запамятовується».

Цього року деякі ліцеїсти встигли двічі зіграти в таку гру. Перший курс гуманітарного профілю до Дня Святого Миколая зіграв ще й у свою внутрішню гру «Таємний Санта». Кожен мав витягнути папірець з іменем свого одногрупника чи одногрупниці, якому підготував «миколайчика».

Єдина відмінність від гри «Янгол-оберіг», що обмін подарунків був одноразовим. Запропонувала цю ідею ліцеїстка Вікторія Науменко. Вона каже: «Я хотіла, щоб у кожного з’явився новорічний настрій і щоб однокласники отримали подарунки, які зігріватимуть їм душу».

Вікторія зізнається, що найскладніше з усього було обрати подарунок для свого підопічного.

«Складного в організації нічого не було, але, мабуть, була одна складність – у виборі подарунку, бо ти не можеш бути впевненим на 100%, що твій подарунок сподобається твоєму товаришу. Я просто підстрибувала від щастя, коли бачила усміхнені, задоволені обличчя однокласників , які отримали свої дарунки. Цю гру ми обовязково проведемо і  наступного року», - каже Вікторія Науменко.

Подарунки були різними і цікавими, наприклад: ароматична свічка, пазли, новорічні шкарпетки, гірлянди, солодощі та багато іншого.

Підготували Марія Янковська та Ірина Соколенко –
студія журналістики «Штрих»

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 91 | Додав: admin_ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar