Головна » 2013 » Березень » 29 » Лакмусовий папір для педагогічних реакцій
18:18
Лакмусовий папір для педагогічних реакцій

Період канікул для педагогічного ліцею – це завжди доречний час для пошукової роботи та самоосвіти як учнів, так і вчителів. Для останніх канікулярний період видався надзвичайно активним та ритмічним.

Одним із заходів, який привернув увагу не лише колективу ліцею, а й освітян міста та області – представники школи №1 м.Чернігова, Інституту післядипломної освіти імені К.Д.Ушинського стали його учасниками, став пошуковий семінар «Індикатори інноваційної діяльності навчального закладу».

Модератором цього семінару була давня знайома ліцею Віра Миколаївна Зоц - віце-президент та експерт громадської організації «Ліга Культури», кандидат педагогічних наук, доцент, соціальний педагог, методист Українського коледжу ім. В.О. Сухомлинського, м. Київ, член-кореспондент Лабораторії педагогічних інновацій при АПН України. Про Віру Миколаївну можна писати до нескінченності, як про особистість творчу, прагнучу, різнобічну. Таким же видався і семінар під її чітким керівництвом. Основними роторними точками, як проблематикою для роздумів та обговорення, стала актуальність оцінювання інноваційної діяльності навчального закладу та способи для такого оцінювання.

Під час обговорення, Віра Миколаївна неодноразово привертала увагу з даної проблеми, спираючись на міжнародний досвід – приводила приклади навчальних установ Фінляндії, Франції, Чехії, із якої нещодавно повернулася. Звичайно ж, гострим постало питання оцінювання школи не через формальні показники, а через людський фактор. Адже одного критерію оцінювання, як ЗНО, у сучасних суспільних умовах не вистачає. Важливо, щоб критерії були загальними для усіх навчальних закладів загалом, незалежно від фінансування, профільності, професійності вчителів.

Наприкінці семінару усіма було прийнято неформальне, поточне рішення – вичленити такі чинники якості освіти, як універсалізація, самовдосконалення, відповідальність та корпоративність. Максимально дати оцінку навчальному закладу можуть дати діти та їх батьки – до такого висновку прийшли усі учасники педагогічного пошуку. Залишається єдине – виробити шкалу оцінювання інноваційного процесу в школі – для кожної індивідуальну, чи загальну для всіх. Та це вже тематика для роздумів на наступний семінар, так зване, випереджальне завдання для педагогів.

Звичайно ж, такі зустрічі є надзвичайно плідними і корисними. Кожен учасник семінару приніс в обговорення свою точку зору. Залишається лише подякувати усім за ці точки. А головне – сказати спасибі директорові педагогічного ліцею – Галині Василівні Коломієць, за постійне збурення колективу до саморозвитку та педагогічного пошуку.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 811 | Додав: tkachenko | Теги: зустріч, семінар, самоосвіта, інновації | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar