Головна » 2014 » Березень » 5 » Круглий стіл «Майбутнє України»
14:16
Круглий стіл «Майбутнє України»

Самоуправління – один із головних принципів діяльності спільноти як навчального закладу, так і громади вцілому. Досвід багатьох років доказує, що саме самоуправління – це не лише самостійне вирішення різноманітних питань, а й самостійне виконання, проведення, планування різноманітних заходів, відповідальність за яких несуть самі учасники самоуправління.

Учнівське самоуправління ліцею – це добровільне об’єднання учнів-лідерів, метою якого є реалізація своїх управлінських та організаторських можливостей; вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму. Суттєвими рисами, якими наділені справжні лідери є: гнучкість, активність, ініціатива, дисципліна, добровільність, креативність, вихованість. Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення.

Для самоуправління ліцею характерною є наявність декількох гілок влади – батьківська та педагогічна рада, учнівський двопалатний парламент, які співпрацюють через спільну загальноліцейну конференцію. Проблеми, що виникли у сучасному громадянському суспільстві України, стосуються кожної із даних гілок ліцейного самоуправління. Особливо це стосується учнівського парламенту, адже досвід, набутий у роботі ліцейного парламенту, залишиться на все життя.

Тому, представники адміністрації ліцею взяли участь у круглому столі "Майбутнє України" за участю науковців Чернігівщини, який відбувся за ініціативи Міжнародної наукової школи універсології. Група науковців, що зібралась для обговорення зазначених проблем, не представляла жодної політичної сили і виступила у ролі незалежних експертів. Вихідними концептуальними засадами чинної дискусії стало визнання пріоритетності еволюційного шляху розвитку країни та мирного способу розв’язання конфліктних ситуацій шляхом суспільного діалогу на основі наукових експертних оцінок, що враховують універсальні механізми розвитку відкритих систем. За результатами круглих столів пропонувалося провести дискусію національного масштабу за участю політично нейтральних науковців як експертів, запропонувати колективну стратегію подолання кризи сторонам, що перебувають у стані конфлікту, виступити експертами-посередниками у процесі подолання кризи.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 672 | Додав: tkachenko | Теги: самоуправління, круглий стіл, дискусія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0